Skrill, Kripto Para Hizmeti İçin Coinbase ile Paydaşlık Kurdu

Dijital cüzdan ve ödeme sistemi Skrill, kripto para hizmetlerini genişletiyor. Skrill artık Amerika Birleşik Devletleri’nde de kullanılabilecek. Hizmet, başlangıçta New Hampshire, Wyoming ve Colorado dahil 11 ABD eyaletinde sunulacak. Düzenleyici barikatlar ortadan kalkar kalkmaz daha fazla eyaletin eklenmesi bekleniyor.

Hizmetlerin genişletilmesi, önde gelen kripto para borsası Coinbase ile Skrill’in ardındaki ana şirket olan Paysafe ortasındaki iş birliğiyle sağlandı. Cüzdan, paydaşlığın bir modülü olarak markasız bir yazılım tahlili ile hizmeti sağlayacak.

Coinbase’de kurumsal ticaret lideri Brett Tejpaul, şirketinin anahtar teslimi tahlilinin, bireylerin kullanması için başka bir kripto para ünitesi borsası hizmeti oluşturmadan dijital varlıkları desteklemeye müsaade verdiğini argüman ediyor.

Skrill’in ABD müşterileri dört kripto para ünitesini tutabilecek yahut ticaret yapabilecek: Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin. Cüzdan, Kasım 2019’da kullanıma sunulan kriptodan kriptoya özelliği ile BTC ile öbür coinleri satın almayı mümkün kılıyor.

Skrill CEO’su Lorenzo Pellegrino yaptığı açıklamada, kripto para hizmetinin piyasaya sürülmesinin müşterilerinin gereksinimlerine daha güzel hizmet edeceğini argüman ediyor:

“ABD’nin kripto para üniteleri ve kripto para ünitesi ticaretine olan ilgisi her zamankinden daha güçlü, bu nedenle Coinbase ile ortaklaşa ülkede Skrill kripto para hizmetimizi başlatarak müşterilerimizin gereksinimlerine daha yeterli hizmet vermekten memnunluk duyuyoruz. Coinbase’in sofistike platformu tarafından desteklenen kripto hizmetimiz, yapılan en güzel hamlelerimizden birisidir.”

Skrill’in 40 Milyondan Fazla Kullanıcısı Var

Başlangıçta 2001’de piyasaya sürüldüğünde “Moneybookers” olarak bilinen Skrill, Ekim 2018’de kripto para ünitesi ticareti için takviye verdiğini duyurdu. Dünya çapında 40 milyondan fazla kullanıcıya sahip ve çevrimiçi satıcılar ortasında epeyce tanınan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir