Morgan Creek Digital’den Yusko: 37 Trilyon Dolarlık Transfer, Bitcoin (BTC) ve Kripto Paralara Dayanak Verecek

Morgan Creek Digital kurucu ortağı Mark Yusko, milenyum çocuklarının finansal dünyayı sonsuza dek değiştireceğini söyledi.

Preston Pysh ile yaptığı röportajda, Deloitte’den aldığı bilgiye nazaran milenyum çocuklarına 37 trilyon dolarlık transfer gerçekleşecek ve transferler gelişmekte olan teknolojilere ve kripto paralara kayacak:

“Benim kuşak, milenyum çocuklarına 37 trilyon dolarlık transfer yapacak. Finansman bilinen pay senetlerine değil, bilakis DeFi, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’a (ETH) akacak. Tarihin en büyük servet yaratımına şahit olacağız.”

Yusko, yeni jenerasyonun aileleriyle ortasındaki farkı söz etti. Çoğunlukla, Merrill Lynch üzere broker’ların Bitcoin’e kuşkuyla baktığı biliniyor. Ama milenyum çocuklarının farklı bir alanda olacağına inanan Yusko, kripto para kullanım dalgası ve kuşakların kıymetli metal altından uzaklaşmasının an sorunu olduğuna inanıyor.

“35 yaş altındaki herkese brokerlarının kim olduğunu sorun. Sizlere Robinhood olduğunu söyleyecekler. Ne kadar altına sahip olduklarını sorun? Size dalga geçip geçmediğinizi soracaklar.

Ne kadar BTC’ye sahip olduğunu sorun. O mevzuda konuşmak istemeyecekler. Neden olmasın? Zira kıymetlerinin büyük çoğunluğu onun üzerinde. Yani, ayrım daha da büyüyecek.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir