Bitcoin’deki (BTC) Sert Düşüş Sürüyor! Analistler Neler Söyledi?

Başkan kripto para ünitesi Bitcoin, haftaya düşüşle başladı. Bugün %6 oranında bir düşüş yaşayan Bitcoin, 53.000 dolar düzeyine kadar geriledi.

Bitcoin’deki düşüşle birlikte, birçok altcoin’de çift haneli değerli kayıplar gözlendi. Bunlar ortasında, sabah saatlerinde değerli bir yükseliş kaydeden Ripple (XRP) de bulunuyor.

Kripto para dünyası, Bitcoin’deki bu düşüşü yorumladı. Önde gelen analistlerden Kamile U., 53 ve 51 düzeylerinin dayanak olarak çalışabileceğini ve grafiğinde yer alan siyah yükselen trend altında kapanış olmadığı sürece yükselen trendde kalacağını söyledi.

Kripto para analistlerinden siesta_laila, Bitcoin için 52.100 düzeyinin kıymetine dikkat çekti.

KriptoGeneral ise, çok büyük bir düzeltme beklemediğini, düzeltmenin başlayacağı düzeyin ise 48.900 dolar olabileceğini söz etti.

Analist Deep Blue, dört saatlik mum kapanışının 52.663 altında gerçekleşmesi halinde kıymetli seviyede düzeltme beklenebileceğini söyledi.

Kripto para dünyasının saygın analistlerinden biri olan Peter Brandt de Bitcoin’de bir düzeltme beklediğini lisana getirmişti. Başkan kripto para ünitesinin, 200.000 dolara giden yolda kıymetli bir düzeltme ile karşılaşabileceğini ve her %20’lik düzeltmeyi memnuniyetle satın alacağını söylemişti.

Bitcoin yayın saati itibariyle, 53.161 dolar düzeyinden süreç görüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir