Bitcoin (BTC) Balinaları Harekete Geçti! Coinbase’ten 1 Milyar Dolar Çıktı

İki balina Coinbase’den topamda 1 milyar dolarlık Bitcoin (BTC) çekti. Önemli ölçülerde kripto para, son vakitlerde cüzdanlardan ayrılıyor. Bahsi geçen süreç, 57.808 dolarlık yeni bir ATH’ye ulaşan Bitcoin için değerli bir haftanın ortasında gerçekleşti.

13.204 Bitcoin, bilinmeyen cüzdanlar için Coinbase’den çekildi. Whale Alert’e nazaran, her biri dün saat 19:00 ile 20:00 ortasında olmak üzere 351 ile 391 Bitcoin ortasında değişen 36 farklı süreç yapıldı.

Bilinmeyen Cüzdanlara Transfer

Dün gece Whale Alert, 4501 BTC’nin bilinmeyen bir cüzdan için Coinbase’den ayrıldığını tweetledi; bu süreçlerin birbiriyle ilgili olup olmadığı bilinmese de son 24 saat içinde bir milyar dolardan fazla Bitcoin’in Coinbase’den transfer edildiği manasına geliyor.

Paraları aktaranın kapalılığını yeterli koruduğu belirtiliyor. Balina her süreç için yeni bir adres oluşturdu bu nedenle de bu transferlerin ne hedefle yapıldığı belirsizliğini koruyor. Bu ayrıyeten, bu ayki birinci büyük Coinbase hareketi de değil.

31 Ocak’ta, Coinbase Pro’dan o sırada yaklaşık 500 milyon dolar bedelinde olan 15.200’ün üzerinde Bitcoin transfer edildi. O vakitler CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, bunu kurumsal firmaların tezgah üstü süreçleri olduğunu belirterek “Bunun en güçlü yükseliş sinyali olduğuna inanıyorum” demişti.

Kurumlar Tarafından Desteklenen Bir Boğa Koşusu

Son iki haftada kripto haberlerini takip edenler, Bitcoin’in birkaç kilometre taşını geçtiğini biliyor. Birinci olarak Tesla 1.5 milyar dolarlık Bitcoin yatırımı yaptığını açıkladı. Tesla’nın hiçbirini satmadığını varsayarsak, Elon Musk’ın elektrikli araba şirketi, geçen yılki satışlarından daha fazla kâr elde edecek.

Bir başka büyük kurumsal ilgi, tanınan varlık idaresi şirketi BlackRock’tan geldi. BlackRock, bunu yapan birinci varlık idaresi şirketi değil. Guggenheim, bu ay Bitcoin fiyat projeksiyonunu 600.000 dolara yükseltti. Ve Amerika’nın en eski bankalarından biri olan BNY Mellon, geçtiğimiz hafta müşterileri için kripto varlık idaresi hizmetleri ekleyeceğini duyurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir