Uniswap’in 2020 UNI Airdrop’u Artık 12.000 Dolar Kıymetinde

2020’de bir airdrop aracılığıyla alınan UNI token’larını elinde tutanlar, platformun patlayıcı büyümesinin akabinde şu anda yaklaşık 12.000 dolara sahip.

Kripto para piyasaları kelam konusu olduğunda geçen yılın bilhassa çalkantılı ve farklı olduğunu söyleyebiliriz.

Tüm pazar yükselmeye başladı, Bitcoin (BTC) resmi olarak trilyon dolarlık bir varlık haline gelirken, birçok altcoin büyük çıkarlar gördü. Uniswap’in UNI token’ı da bunlardan birisi.

Uniswap’ın UNI Seyahati

Uniswap, Ethereum ağında önde gelen merkezi olmayan borsa ve otomatik piyasa yapıcısıdır. Kullanıcıların, ERC20 protokol standardına dayalı rastgele bir token için likidite havuzları oluşturmaları ve bunları büsbütün merkezi olmayan bir biçimde takas etmeleri için araçlar sağlar.

Ayrıyeten, fiyatları tüm sağlayıcılar ortasında dağıtarak her bir havuza likidite sağlayanları ödüllendirir.

Gereğince farklı bir biçimde, borsanın 2020’ye kadar kendi Uniswap token’ı yoktu. Uniswap’in yaptığı en heyecan verici şeylerden biri, yeni çıkardığı token’ı borsayı muhakkak bir tarihten evvel kullanan herkese airdrop olarak dağıtmasıydı. Temelde, Uniswap kullanan herkes fiyatsız olarak 400 UNI token aldı. O vakitler fiyat 2 ile 4 dolar ortasında değişiyordu ve birçok kişi bu token’ları hoş bir “bedava” kar karşılığında sattı. Bununla birlikte, direnenler ise bugün cömert bir formda ödüllendiriliyor.

12.000 Dolarlık Airdrop

Platformun büyümesinin ve son 12 ayda tüm pazarın yükselmesinin bir sonucu olarak, UNI bu yazının yazıldığı sırada 30 doları geçmiş durumdaydı.

Öteki bir deyişle, airdrop token’larını elinde tutanlar, şu anda 12.000 dolara sahip.

Öteki platformların da Uniswap’in müsaadeden gittiğini ve airdrop düzenlediklerini belirtmek gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir