Ripple (XRP) 1,7 Milyar Dolarlık Kripto Paranın Tasfiye Olmasıyla Düşüşe Geçti

XRP, dakikalar içinde çift haneli bir düşüş gördü lakin en berbat performans gösteren altcoin değildi.

Piyasa pahası açısından en büyük yedinci kripto para ünitesi olan XRP, kısa mühlet evvel Binance borsasında 50 dakika içinde yüzde 12 düşüşle 0,472 dolara geriledi ve evvelki karlarını sildi.

Bu ani çöküşün akabinde, kripto para ünitesi şu anda 0,52 dolardan süreç gören etkileyici bir güzelleşme gerçekleştirmeyi başardı.

Kripto para piyasası, en büyük kripto para ünitesi olan Bitcoin’in (BTC) 54.000 dolar düzeyine inmesinin akabinde vadeli süreç borsalarında büyük ölçüde likidasyon gördü.

Kripto Paralar Düşüşe Geçti

Bybt datalarına nazaran, son 24 saatte 1,7 milyar doların üzerinde kripto para ünitesi tasfiye edildi ve 1,2 milyar dolar sırf 12 saatte silindi. Binance Coin (BNB) acımasız bir düzeltme yaşadı ve evvelki gün 348 dolara yükseldikten sonra 20 Şubat’ta 249 dolara düştü.

Genel olarak, XRP ve Binance Coin, birinci ondaki en makûs performans gösteren iki kripto para ünitesi, akabinde ise Litecoin (LTC) ve Bitcoin Cash (BCH) geliyor.

McCaleb XRP Satmaya Devam Ediyor

Bu ortada, Ripple kurucu ortağı ve Stellar’ın yaratıcısı Jed McCaleb, elindeki milyonlarca XRP’yi satmaya devam ediyor.

Bu hafta boyunca McCaleb, günlük olarak daima olarak 38 milyon token sattı.

Leonidas Hadjiloizou’ya nazaran McCaleb’da hala 2.49 milyar XRP var lakin satışlarının kripto para ünitesinin düşen ticaret hacmi nedeniyle önümüzdeki hafta azalması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir