Mark Cuban’a Nazaran DeFi, İnternetin Birinci Günlerindeki Haline Benziyor

Milyarder teşebbüsçü Mark Cuban’a nazaran merkeziyetsiz finans (DeFi), 90’lı yılların internet patlamasıyla tıpkı kademede.

The Defiant podcastine verdiği röportajda Cuban, teknolojilerin halk tarafından kullanılmadan evvel yıllarca var olduğunu söyledi:

“Bana nazaran DeFi olgunlaşmaya başladı. Uygulamaları görmeye başladık. Eşsiz tokenları (NFT) görüyoruz ve ne kadar sattığı, piyasa bedelleri değil, insanların uygulamalar üzerinden çok daha rahat olduğunu görüyoruz. bu bana 90’lı yılların ortasını hatırlattı. Çoğunlukla üniversitelerde ve blockchainde neler olduğuyla alakalı.”

Podcast takımı, Ethereum (ETH) ve akıllı kontratların internetin birinci günlerine benzediğini hatırlattı. Ethereum’da gas fiyatlarına dikkat çeken Cuban, akıllı kontratların özel bir şey başlattığını söz etti.

“Şu an süreç fiyatları zahmet oluşturuyor. Çok absürt düzeyde. Hiçbir şey yapamazsınız. Ve bu yüzden birçok insan farklı blockchain platformlarına kaydı. Hatta özel blockchain platformlarına yönelme uygunca arttı.

Akıllı kontratlar ve blockchain bana internetin eski günlerini ve HTML ve JavaScript’in network tesirini hatırlatıyor. Evvelce JavaScript ve HTML’le bir arada çok fazla işyeri yaratırdınız.”

Bitcoin’e (BTC) gelince, Cuban hâlâ enflasyona karşı korumadığını düşünüyor:

“Bitcoin’in şu ana kadar enflasyona karşı müdafaa sağladığıyla alakalı ispat yok. Şu an altın savunucuları ve Arjantin halkı için umutları var zira paraları çöktüğü vakit halk ticaret süreç için emtia kullandı. Kimi beşerler altının inançlı liman olduğunu söylüyor, lakin bu daha çok açıklamada kalıyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir