Elon Musk ile Ünlü Bitcoin Eleştirmeni Peter Schiff, Altın ve Bitcoin (BTC) Hakkında Konuştu

Kripto para dünyasına sıkı bir giriş yapan SpaceX ve Tesla CEO’su dünyaca ünlü milyarder Elon Musk, bu sefer de önde gelen Bitcoin eleştirmeni Peter Schiff ile altın hakkında konuştu.

Musk, Schiff’in kendisi hakkında yazdığı bir tweet’e cevap verdi. Schiff “Elon Musk’a nazaran, Bitcoin neredeyse prestiji para kadar saçma. Yani Musk hem Bitcoin’i hem prestiji parayı saçma buluyor. Katılıyorum, dijital bir prestiji para olan Bitcoin’in merkez bankaları tarafından verilen kağıt paradan bile daha fazla saçma olduğunu düşünüyorum. Altın saçma değildir. Bu prestiji para ve Bitcoin’den daha iyi!” formunda bir tweet atmıştı.

Musk Schiff’in bu tweet’ine şu karşılığı verdi:

“Altına sahip olduğunuzu söyleyen bir e-posta, altın sahibi olmakla tıpkı şey değildir. Kripto paranız da olabilir.

Para, yalnızca takasın verdiği rahatsızlıktan kaçınmamızı sağlayan datalardır.

Bu datalar, tüm datalar üzere, gecikme ve yanlışa tabidir. Sistem, her ikisini de en aza indirecek halde gelişecektir.”

Ayrıyeten ekledi:

“Bununla birlikte, BTC ve ETH yüksek görünüyor haha”

Bilindiği üzere Peter Schiff, kripto para dünyasının önde gelen isimlerinin daima olarak kripto paralar ve altın hakkında alaylı bir formda irtibat kurduğu bir isim. Son vakitlerde yaptığı Dogecoin ve Bitcoin yorumları ve en değerlisi şirketi Tesla’nın 1.5 milyar dolarlık Bitcoin yatırımıyla topluluğun kısa müddette ilgisini çekmişti. Musk, topluluğa bu mevzuda da ayak uydurmuş görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir