Bitcoin (BTC) Topluluğu Profil Fotoğraflarına Neden Lazer Gözler Koyuyor?

#LaserRayUntil100K akımı dört gün evvel başladı ve süratle yayılıyor.

CEO’su olduğu Tesla’nın bu yılın başlarında Bitcoin (BTC) satın almasının akabinde Elon Musk, Twitter profil fotoğrafını parlayan kırmızı gözleri ve art planında Bitcoin olan bir anime karakterinin yer aldığı bir fotoğraf ile değiştirerek farklı bir akıma katıldı.

Bir Bitcoin destekçisi olan ABD’li senatör Cynthia Lummis de profil fotoğrafına kırmızı lazer gözler ekleyen ünlü isimler ortasında yer aldı. CoinShares CSO’su Meltem Demirörs ve MicroStrategy CEO’su Michael Saylor da parlak kırmızı gözler ile Bitcoin savunucuları ortasına katıldılar.

Kripto Para Topluluğu Neden Lazer Gözler Koyuyor?

Bitcoin savunucuları, Bitcoin’in art geriye getirdiği rekorların akabinde, Bitcoin’in gücüne dikkat çekmek üzere profil fotoğraflarını lazer gözlerle değiştirmeye başladı. Bitcoin destekçileri, bu lazer gözlü fotoğrafları Bitcoin 100.000 dolara ulaşıncaya kadar profillerinde tutmaya devam edecek.

Her şey 15 Şubat’ta kripto para podcast sunucusu Greg Zaj’ın Bitcoin’e atıfta bulunarak “#LaserRayUntil100K” tweet’ini atmasıyla başladı. Akım daha sonra süratle yayıldı ve Saylor ve Musk üzere alanın önde gelen isimlerine kadar yayıldı.

3iQ’nun Bitcoin fonunun kurulmasına yardım eden bir isim olan Magdalena Gronowska, akım hakında şunları söyledi:

”#LaserRayUntil100K, Bitcoin’in yakın olan 100.000 dolarlık doruğunu kutlamak için bir ortaya gelen Bitcoin savunucularıdır.”

Bitcoin 100.000 dolara ulaşıncaya kadar, lazer gözlerini Twitter profil fotoğrafında tutup tutmayacağı sorulduğunda ise “birkaç ay için evet” karşılığını verdi.

Başkan kripto para ünitesi Bitcoin’in (BTC) yılın başından bu yana %91 arttığı göz önüne alındığında bu biraz daha uzun sürebilir.

Pekala Neden Lazer Gözler Seçildi?

Kripto para ünitesi niyet kuruluşu Coin Center irtibat lideri Neeraj Agrawal, akımın simgesi olan lazer gözleri şu halde açıkladı:

“Bu harekete geçmek ve güç düzeyinin artması manasına geliyor. Bir sinemada bir karakterin gözlerinin ne vakit parladığını düşünün.”

Know Your Göğüs isimli internet sitesine nazaran, parlayan gözlü karakterlerin TV kinayesi birinci sefer Mass Effect 2 görüntü oyununun 2010’da piyasaya sürülmesinden sonra yaygın olarak kullanıldı. Oyundaki düşmanların gözleri öbür bir varlık tarafından denetim edildiklerinde sarı renkte parlar. Beşerler photoshop’un başına geçti direkt denetimi üstlenerek yeni bir akım başlattı.

Şayet siz de kendi lazer gözlerine sahip olmak istiyorsanız bu yahut bu siteye göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir