Zincir İçi Bilgiler, Ethereum’a (ETH) Büyük Kurumsal Yatırımlar Olduğunu Gösteriyor

18 Şubat 2021’de Ethereum (ETH), kripto para ünitesi yükselişini devam ettirirken tüm vakitlerin en yüksek fiyatı olan 1900 doların üzerine çıktı. Yeni zincir içi datalar, Ethereum’un mevcut yükselişini tetikleyebilecek temel faktörlerden kimilerine işaret ediyor.

Yeni rekorla birlikte datalar, kurumların muhtemelen tezgah üstü piyasa (OTC) aracılığıyla Ethereum satın aldığını gösteriyor. Zincir içi analitik hizmeti CryptoQuant’ın CEO’su Ki-Young Ju tarafından sağlanan datalar, geçen yılın sonuna yanlışsız Coinbase soğuk cüzdanlarından üç büyük Ethereum transferi olduğunu gösteriyor. Çıkış, tümü OTC muahedeleri yoluyla yaklaşık 198.862 ETH’ye (veya yazılırken 381.6 milyon dolar) ulaştı.

Çıkış, yeni bir kıymetli fiyat hareketini tetiklerse, CryptoQuant’ın CEO’su Ki bunun 30.000 dolarlık işaret için bir ihtar oluşturmaya kıymet olduğunu belirtiyor.

“Geçen yıl Coinbase soğuk cüzdanlarından arka arda üç büyük ETH çıkışı oldu. Spekülatif varsayım, lakin bunlar BTC Coinbase çıkışları üzere kurumsal yatırımcılar için OTC muahedeleri olabilir. Bunun için alarm kurmak isteyebilirsiniz.

Mevcut yüksek düzeyden evvel, Ethereum, üst yanlışsız bir fiyat hareketine odaklanarak yatay bir biçimde süreç görüyordu. Varlık, 2000 dolar düzeyine ulaşmayı dört gözle bekliyor.  Başka bir tweet’te Ki, mevcut ETH’nin tüm vakitlerin para çekme ve para yatırma sayısına bağlı olarak 2018’in en yüksek düzeyinden değerli ölçüde farklı olduğunu ekliyor.

Ki, Ethereum’un muazzam hareketinin, tezgah üstü (OTC) mutabakatları kapatan büyük hacimli yatırımcılardan gelebileceğine inanıyor. Bilhassa Bitcoin durumunda da misal bir senaryo ortaya çıkmıştı. Önemli çıkış, kurumlar ortasında kaçırma korkusunu ortaya çıkarmış olabileceğini gösteriyor. Para çekme, Bitcoin boğa koşusu başladığında gerçekleşti ve birden fazla yatırımcı BTC’ye katılacak bir sonraki kripto para ünitesini arıyor.

Büyük Kurumsal Süreçler Ne Manaya Geliyor?

Enteresan bir halde, bu yılın Ocak ayının başlarında Ki, yaklaşık 12.000 Bitcoin’in Coinbase Pro cüzdanından nezaret için çeşitli soğuk cüzdanlara taşındığını gösteren zincir içi bilgiler yayınladı. Süreç büyük olasılıkla tezgah üstü süreçlerle kolaylaştırıldı ve yeni rekor fiyata yönelik kilit bir tetikleyici misyonu gördü.

Birden fazla durumda, kurumlar OTC süreçlerinde çoklukla büyük ölçülerde kripto para satın alır. Fakat, bu süreçlerin hacmini belirlemek, çoğunlukla opak olduklarından net değildir. Kurumlar, tüm kripto para piyasasını etkilemekten kaçınmak için OTC süreçlerini tercih ediyor.

Mevcut Bitcoin rallisi, varlığa yatırım yapan kurumlar tarafından epey destekleniyor. MicroStrategy ve Tesla (NASDAQ: TSLA) üzere şirketler son vakitlerde büyük nakit rezervlerini Bitcoin’e dönüştürdü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir