Ripple (XRP), Hakkındaki Argümanlara Karşılık Verirken Farklı Bir Bahiste Daha Suçlandı

Ripple, Tetragon’un suçlamalarını reddetmeye çalışırken mahkemede “Kelime Oyunları” yapması argümanıyla suçlanıyor.

Ripple Labs, fintech devi Tetragon Financial Group’un argümanlarını reddetmeye çalışırken mahkemede “kelime oyunları” yapmakla suçlanıyor. Law360’ın haberine nazaran, büyük bir Ripple yatırımcısı olan Tetragon Financial Group, Ripple Labs’ı “kelime oyunları” kullanarak şirketin blockchain devine karşı açtığı davada suçlamaları reddetmeye çalışmakla suçluyor.

Tetragon, Ripple’ı hissedarların mutabakatını yanlış yorumlamakla suçluyor. Tetragon’un avukatı Holwell Shuster & Goldberg LLP’den Michael S. Shuster, Delaware Şansölye Mahkemesinden Başbakan Yardımcısı Morgan T. Zurn’e Ripple Labs temsilcilerinin mahkemede “kelime oyunları” oynadığını ve hissedarların muahedesinin tabirini uygunsuz bir formda kıvırdığını söyledi. Tetragon, 2019’un sonunda 180 milyon dolara yakın bir yatırım yaptığında bu muahedeyi imzalamıştı. Argümanlara nazaran mutabakatta SEC’in XRP‘yi menkul değer olarak kabul etmesiyle birlikte yürürlüğe girmesi gereken bir unsur var.

Buna nazaran Tetragon da SEC’in Ripple’a suçlamalarının akabinde dava açtı ve bu maddeyi öne sürdü. Ripple ise şimdi ortada resmi bir şey olmadığını tez ederek, suçlamaları reddetti.

Tetragon’un avukatı, Ripple‘ın avukatlarının İngiltere merkezli yatırım devine devasa bir  geri ödemeden kaçınmak için muahedenin lisanını yanlış yorumlamaya çalıştığını tez ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir