Kripto Para Borsası Coinbase, 77 Milyar Dolarlık Değerleme Aldı

Coinbase, halka arz edilmeye hazır ve Nasdaq’tan 77 milyar dolarlık değerleme Aldı. Geçen hafta pay başına 303 dolarla anlaşan Coinbase, NYSE sahibi ICE’tan daha büyük olacak.

Kripto para borsası Coinbase, 77 milyar dolarlık değerlemeyle birkaç ay içinde halka arz olacak.

ABD’nin en büyük kripto para borsası olan firma, pay başına 303 dolarla NASDAQ’a kote olacak. Bu da borsayı, New York Borsası sahibi Intercontinental Exchange’den daha bedelli yapacak. Bir kaynak şu sözleri kullandı:

“Haftalık olarak yapılan üçüncü süreç, cuma günü pay başına 303 dolardan kapandı. Birinci hafta 200 dolardı, ikinci hafta 301 dolar ve üçüncü hafta 303 dolara ulaştı. Şu an, bir nevi fiyat keşfi oluyor.”

Coinbase, hususla alakalı açıklama yapmayı reddetti.

Coinbase, halka arz için tarih bekliyor. Şu anki satış, çalışanların ve yatırımcıların nakit almalarına imkan tanıyor. Borsaya kote olduktan sonra 254 milyon payın sürece açık olacağı firma, kimi kaynaklara nazaran halka arz olacak.

Coinbase’in IPO öncesi future kontratları, FTX piyasasında 386 dolardan süreç görüyor.

Coinbase Büyük Adımlar Atıyor

Coinbase’in halka arzı kripto para topluluğunu heyecanlandırdı. Bilhassa Bitcoin‘in (BTC) fiyatının 50.000 doları geçtiği düşünülürse, gelişmeler kripto para topluluğunda beklentileri artırdı.

Büyük beklentiler hesaba katıldığı vakit, şirketin tüm paylarının kıymeti çok daha farklı olabilir.

Lakin, Coinbase paylarının kayda kıymet ölçüde el değiştirdiği kimi kaynaklar tarafından açıklandı:

“Sadece aşikâr sayıda pay 300 dolardan el değiştirmiyor. Her hafta, onlarca milyon dolarlık süreç yapılıyor. Bu çok büyük bir ölçü.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir