Kripto Para Borsalarına Erişim Sorunu Yaşanıyor! Neler Oluyor?

Kripto para borsalarına birkaç saattir erişim sorunu yaşanıyor. Kripto para borsaları, yaşanan bu erişim problemleriyle alakalı olarak Twitter üzerinden peş peşe açıklamalar yaptı.

Birçok kullanıcı, başta Binance olmak üzere birçok kripto para borsasına erişemedi. Bu meşakkatten birinci bahseden Binance CEO’su, birçok borsanın AWS’lerinde (Amazon Web Service) önemli düşünce yaşandığını söyledi. Ve son olarak bu sorunu çözmeye çalıştıklarını açıkladı:

“Birçok borsayı etkileyen AWS sorunu var. #Binance anca dayanıyor lakin az sayıda kullanıcı hesaplarına bağlanma sorunu yaşadığını söyledi. Şu an üzerinde çalışıyoruz.”

Binance CEO’sunun Tweet’inden sonra, birçok kişi birebir sorunu yaşadığını söyledi. CZ, her ne kadar az sayıda kişi dese de şu an birçok kişinin Binance borsasına erişemediğini biliyoruz.

Bahisle alakalı olarak bir öteki açıklamayı da Huobi yaptı:

“Huobi Küresel, AWS sistem çökmesinden ötürü süreksiz olarak erişime kapatıldı. Lütfen gelişmeler için takipte kalın. Zorluktan ötürü özür dileriz.”

Huobi Global’ın Twitter’daki açıklamasından sonra, bir küme kullanıcı Huobi’ye kayıplarını telafi etmesini söyledi.

“Varlıklar Etkilenmeyecek”

Kucoin de birebir sorunu yaşayan borsalardan birisi oldu. Kripto para borsası, şu açıklamayı yaptı: “AWS Başarısızlığından Kaynaklanan Para Yatırma ve Para Çekme Gecikmelerinin Duyurusu Amazon Cloud Service (AWS) yıkıcı donanım arızasından ötürü süreksiz para yatırma ve çekme gecikmeleri olacaktır. Taraflarla bağlantıya geçildi ve şu anda düzeliyor. Bu müddet boyunca, ticaret hizmeti ve kullanıcının varlığı etkilenmeyecektir. Bunun neden olabileceği rahatsızlıklardan ötürü özür dileriz. Bu mevzu ile ilgili gelişmeler en kısa müddette ayrıyeten duyurulacaktır.”

Kullanıcılar Bakiyelerini Göremiyor

Kullanıcıların birden fazla bilhassa Binance bakiyelerini göremediğini lisana getiriyor. Beşerler kripto paralarının inançta olup olmadığından kuşku duymaya başladı.

Yaşanan bu gelişmelerin akabinde Binance, Türkiye’de Twitter Trend Topics (TT) listesine girdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir