Eski SEC Yöneticisi: SEC, Ripple’a (XRP) Dava Açarak Ölümcül Yanılgı Yaptı

Eski SEC yöneticisi Mary Jo White, meslektaşlarını sert bir lisanla eleştirdi.

Mary Jo White katıldığı bir röportajda, ABD Menkul Değerler Komisyonu’nun (SEC), blockchain devi Ripple’a dava açmasının ölümcül yanılgı olduğunu vurguladı:

“Hiçbir formda ballandırılamaz. Hukukî ve mantıksal açıdan ölümcül kusur yaptılar.”

White, meslektaşı Jay Clayton’ı eski SEC yöneticisi olarak Ripple’a dava açtığı için zalimce eleştirdi:

“Eski ABD savcısı ve SEC yöneticisi olarak, davayı anlayana kadar mahkemeye götürmemen lazım. Bu, benim yürüyerek kapıdan çıkacağım bir durum değil.”

Bu hafta, New York merkezli alternatif yatırım müdürü Apollo Küresel Management, Clayton’ı bağımsız yönetici olarak atadı.

White, Ripple’ın Fiyatlı Çalışanı

White’ın açıklamaları, Ripple’ın fiyatlı çalışanı olduğundan şaşırtan bulunmadı. Fintech şirketi, onu kayıtsız XRP satışlarıyla ilgilenen özel bir yatırımcı davasında savunmak için Haziran 2018’de SEC’in eski icra şefi Andrew Ceresney ile birlikte işe aldı.

Ripple Labs CEO’su Brad Garlinghouse ve eski CEO Chris Larsen, Andrew Ceresney ve Matthew Solomon başta olmak üzere birkaç eski SEC avukatı tarafından temsil edildiler. Ne yazık ki Gary Gensler, XRP’nin evvelce menkul değer olduğunu açıkladı.

SEC, Davada Düzeltme Talebinde Bulundu

Sabahki haberimize nazaran SEC, 18 Şubat’ta davaya ek gerçeklerle birlikte düzeltme talebinde bulundu. Eklediği ayrıntılarda, XRP satışının piyasa manipülasyonu sonucu şirket satışları aracılığıyla kurucu ortaklarının kâr elde ettiğini söyledi.

Davanın birinci duruşması 22 Şubat’ta olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir