Elon Musk, Binance CEO’su Zhao’ya Bitcoin (BTC) Konusunda Karşılık Verdi!

Dünyanın en varlıklı adamlarından birisi olan Elon Musk, son vakitlerde kripto para ünitelerine olan ilgisi nedeniyle çok konuşuluyor.

Son olarak Binance CEO’su Changpeng Zhao, Bloomberg’de katıldığı bir programda Elon Musk hakkında açıklamalarda bulundu. Musk, CZ’nin bu açıklamalarına Twitter üzerinden cevap verdi.

Dogecoin (DOGE) için vadeli süreçler başlatan dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, “Elon’un Dogecoin üzerinde bu kadar istekli olmasına şaşkınım” tabirlerini kullandı. Zhao, tekrar de Musk’ın CEO’su olduğu şirket Tesla’nın DOGE’a değil de Bitcoin‘e yatırım yaptığını hatırlattı.

Zhao’nun bu açıklamaları üzerine Musk, Twitter’dan cevap verdi:

“Tesla’nın hareketi direkt benim fikrimi yansıtmıyor. Bitcoin yatırımı nakitten biraz daha az aptalca ve Bitcoin’e sahip olmak, bir S&P500 şirketi için gereğince maceracı.”

Musk, konuşmasının devamında bir yatırımcı olmadığını vurguladı ve şu tabirleri kullandı:

“Açık olmak gerekirse, ben yatırımcı değil, mühendisim. Tesla dışında halka açık bir payım bile yok. Ancak, prestiji paranın negatif gerçek faiz verdiği periyotta, yalnızca bir aptal öbür alternatif aramaz. Bitcoin neredeyse fiat parası kadar saçmadır. Burada anahtar söz ‘neredeyse’dir.”

Musk’ın bu kelamları üzerine Zhao ise şunları söyledi:

“Kişisel olarak DOGE’u çok seviyorsunuz, bu kusursuz. Genel olarak DOGE, BTC ve kripto para konusunda farkındalığı artırdığınız için sahiden teşekkür ederim. Büyük hayranım! Bir gün sizinle bir içki içmek yahut tahminen Clubhouse seansı almayı umuyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir