Blockmason Credit Protocol (BCPT) Nedir? BCPT Coin Nasıl Alınır?

Açılımı Blockmason Credit Protocol (BCPT) olarak geçen uygulama, Blockchain tabanlı kredi uygulamasıdır. Blockmason Credit Protocol (BCPT) kredi verenlerle kredi çekmek isteyenleri bir ortaya getirmek isteyen bir platformdur.

Blockmason Credit Protocol (BCPT) Nedir?

Son vakitlerde en çok merak edilen kripto para ünitelerinden biri olan Blockmason Credit Protocol (BCPT) Nedir, BCPT coin yorum üzere merak edilen sorulara yönelik hepsi ve daha fazlası rehber içeriğimizde.

Blockmason Credit Protocol (BCPT) kendini “Blockchain ihtilali kuruluşu” olarak tanımlıyor. Geliştiriciler ve kullanıcılar Blockmason Credit Protocol (BCPT aracılığıyla merkezsiz finans (DeFi) uygulamaları geliştirebilir. Ethereum ağında geliştirilen Blockmason Credit Protocol (BCPT) bir ERC-20 token’ı olarak varlığını sürdürüyor.

BCPT Teknik Özellikleri Nelerdir?

BCPT, birkaç uygulamadan oluşmuş bir protokoldür. Uygulama, Ethereum tabanlı ERC-20 tokenı kullanılarak kredi ve borçların takibini sağlar. Genel olarak teknik özellikleri, temel katman kullanarak merkeziyetsiz uygulamalar (dApps) geliştirilmesine imkan sağlıyor.

BCPT Neden Çıktı?

Blockmason projesi, tarafların kredi ve borçlarının inançlı ve standardize edilmiş biçimde takibini sağlamak için oluşturuldu. Projenin birinci eseri olan Credit Protocol, kurumların kredi, borç ve kredi zorunluluklarını inançlı bir formda kayıt altına alınmasına imkan sağlama gerekliliği projenin ortaya çıkmasına imkan sağladı.

BCPT Ne İşe Fayda?

BCPT, tarafların kredi, borçlar ve zorunluluklarının silinemeyecek ve inançlı bir biçimde kayıt altına alınmasını sağlıyor. Bu sayede kredi, borçlar ve zorunlulukların takibi kolay bir biçimde sağlar.

BCPT Nasıl Çalışır?

Taraflardan biri başkasına kredi yahut borç talebinde bulunduktan sonra borç yahut kredinin onaylanması ile başlar. Akabinde taleplerin tümü Credit Protocol’ün akıllı kontratına kaydedilir. Protokoldeki temel süreçler Kullanım Senaryolarına Dayalı Otorite Kontratlarına (UCAC) uygulamalarında tutulur. Tüm UCAC’lerin, kredi ve borçların kabulü ve kaydedilmesiyle ilgili başka kontratlardan farklı kurallar içerir. Bu yüzden tüm UCAC’ler, kurallar açısından birbirinden bağımsızdır.

BCPT’nin Öbür Aktiviteleri Nelerdir?

Blockmason, kurumların kredi ve borç takibini kolaylaştırmak için yardımcı oluyor. Şirketler için yazılım geliştirme, yönlendirme ve pazarlama dayanağı sunuyor. Şayet kredi ve borçların takibi için uygulama geliştiriyorsanız, web sitelerinden irtibata geçebilirsiniz.

Blockmason’ın Başka Uygulamaları Nelerdir?

Şayet BCPT’nin tek bir eser olduğunu düşünüyorsanız tekrar düşünmenizi öneririz. BCPT, Lndr ve Link projeleri ile kredi ve borçların takibini daha geniş ölçeklere taşıyor.

Lndr Projesi

Lndr, Blockmason’ın şahıslar ortası borç alma ve maliyet paylaşımını sağlamak maksatlı oluşturduğu taşınabilir uygulamadır. Blockmason tarafından bir birinci olarak bilinen Lndr, bankaların ve kuruluşların mukaveleler aracılığıyla borç verme özelliğini bireylere açtı. Böylelikle bireyler, arkadaşları ve aileleri başta olmak üzere standard nakitlerin kaydına ve ödenmesine imkan sağlar. Şayet daha karmaşık enstrümanlarla borç alınacaksa, borç senetleri oluşturulabilir ve farklı para üniteleriyle ödemeler yapılır.

Link Projesi

Blockmason’ın son projesi olan Link, programlanabilir blockchain platformları için internet tabanlı API sağlar. Link’in oluşturulmasındaki sebep, blockchain tabanlı uygulamalar oluşturulurken yaşanan dertlerdir. Bu sayede blockchain tabanlı kredi ve borç takip platformunuzu internet tabanlı API’lar kullanarak oluşturabilirsiniz.

Link Projesi’nin Yararları Nelerdir?

Kullanım Kolaylığı

Şayet yazılım rastgele bir web tabanlı API kullanıyorsa, fazladan bir şey gerekmeden kullanılabilir.

Güvenlik

Link projesi, otomatize edilmiş güvenlik özelliği sayesinde tüm altyapıların gözetlenmesini sağlar.

Hazır Taşınabilir Uygulama

Link, blockchain tabanlı taşınabilir uygulamaların oluşturulmasını kolaylaştırır.

Ulaşılabilir Altyapı

Link sayesinde altyapıların oluşturulması ve geliştirilmesi gerekmez. Bilakis, dApp’lerinizin beşerler tarafından basitçe kullanılmasını sağlar.

Örnek Kodlar ve Güncellenen Dokümantasyon

Link, versiyon değiştiği vakit tüm örnek kodları ve dökümantasyonu anında günceller. Bu sayede uygulamanızın versiyonu yenilenir ve yeni versiyon için dökümantasyon araması yapmanıza gerek kalmaz.

İzleme, Data Analitiği ve Bilgi Görselleştirmesi

Link, şirketlere data analitiği, data görselleştirmesi, girişler ve öngörüler konusunda ayrıntılı bir formda açıklar.

Blockmason Credit Protocol (BCPT) Hakkında Bilmeniz Gerekenler?

Blockmason Credit Protocol (BCPT) Nasıl Alınır?

Şu anda Blockmason Credit Protocol (BCPT) satın almak isteyen yatırımcılar, Binance DEX yahut HitBTC platformlarını tercih edebilir. BTCPT satın almak isteyen yatırımcılar için en tanınan kripto para borsaları şu biçimde

Blockmason Credit Protocol (BCPT) Cüzdanları

Ethereum tabanlı (ERC-20) tabanlı bir kripto para olması nedeniyle destekleyen Ethereum cüzdanlarında Blockmason Credit Protocol (BCPT) depolamak, saklamak mümkün.

Blockmason Credit Protocol (BCPT) Coin Yorum

Şimdi yalnızca Binance DEX ve HitBTC borsalarında listelenen Blockmason Credit Protocol (BCPT) Türk yatırımcıların en çok merak ettiği kripto para ünitelerinden biri. En bedelli kripto paralar ortasında 1.736. sırada olan Blockmason Credit Protocol (BCPT) buna karşın 2 bini aşkın yatırımcı tarafından takip ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir