Binance Coin (BNB), Tether’i (USDT) Geride Bırakarak 3. Sıraya Yükseldi

Binance’in mahallî tokenı BNB, piyasa pahasını tüm vakitlerin en yüksek düzeyi ile güçlendirirken, son 24 saatte %40 üzere muazzam bir kazanım elde etti.

Birçok yüksek bedelli kripto para ünitesini deviren Binance Coin, bugün piyasa bedelini 36 milyar dolara çıkardı ki bu şu anda toplam Tether arzından daha fazlasına karşılık geliyor.

BNB, Cuma sabahı Asya süreç seansında tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 250 dolara ulaştı ve günün en yeterli performans gösteren kripto para ünitelerinden biri oldu.

Kaynak: CryptoPotato

Geçtiğimiz yedi gün içinde, BNB %87 üzere büyük bir muvaffakiyet elde etti. Bununla birlikte, bu yılın başından bu yana %530 oranında bir kazanım elde etti. 18 Şubat’ta ivme kazanmaya başlayan BNB, o vakitten beri yükselişini durdurmadı.

Bu devasa hareket, XRP’yi altı yıl içinde birinci defa birinci beş içinden çıkardı. BNB muazzam bir hareket ile, Cardano, Polkadot ve Tether’i geride bırakarak Ethereum’un gerisine yerleşti.

Ethereum’u Geçebilir mi?

Binance CEO’su Changpeng Zhao, mahallî token’ın Ethereum’u çevirebileceği yorumunu yaparak topluluğun reaksiyonunu çekti. Tanınmış kripto para yatırımcısı ve kesim gözlemcisi “DCinvestor”, yeni başlayan perakende trader’ların bu çeşit yorumlardan etkilenebileceğini belirtti.

Yorum çok fazla reaksiyon aldı ve olağan “kripto kabileciliğini” tetikledi. Bir kullanıcı ise şu tabirleri kullandı:

“ETH her yeni yatırımcının kullanabildiği bir şey değil. Altcoinlere emsal erişim sağlarken, fiyatlardan kaçma talihi sunan her şey başarılı olacaktır. Binance Chain şu anda bu liderliği elinde tutuyor.”

Piyasa pahası açısından Ethereum, 220 milyar dolar ile epeyce uzakta bulunuyor. BNB’nin onu yakalaması için token’ın 1.500 dolar civarında fiyatlanması gerekiyor.

Yeni DODO Yield Farm ve BSC Momentumu

BNB’nin bir sonraki ivmesi, Binance Smart Chain üzerinde çalışan ve merkeziyetsiz bir Çin borsası olan DODO için bir likidite farm’ı olan son Launchpool duyurusundan geliyor olabilir.

19 Şubat itibariyle Binance kullanıcıları, önümüzdeki beş gün içinde dağıtılacak DODO tokenları kazanmak için BNB’yi, borsanın stablecoin’i BUSD’yi ve birinci defa stake edilecek ETH’sini yahut BETH’sini bu üç farm’a yatırabilir.

Binance birinci kere, Beacon Chain’de halihazırda stake edilmiş ve kilitli olan bir varlık için bileşik stake etme fırsatları sunuyor.

Coingecko’ya nazaran DODO fiyatı da son 24 saatte iki katına çıkarak tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 5.30 dolara ulaştı.

Ethereum’daki süreç fiyatları perakende trader’ları ve DeFi’a yeni başlayanları daha pratik ve uygun maliyetli alternatiflere yönlendirdiğinden, Binance Smart Chain ve projeleri son vakitlerde büyük ilgi gördü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir