Ünlü Avukata Nazaran Ripple (XRP) Davayı Kaybedecek

Kripto para kesimine yakınlığıyla bilinen avukat Stephen Palley’e nazaran Ripple (XRP), ABD Menkul Değerler Komitesi (SEC) ile sorun yaşıyor.

SEC’e nazaran Ripple, platformun piyasaya sürülmesinden sonra yasa dışı yollardan menkul değer sattı. SEC, Ripple’ın kurucu ortakları Brad Garlinghouse ve Chris Larson’a karşı ayrıyeten dava açmıştı. Palley, mevzuyla alakalı olarak şu sözleri kullandı:

“XRP ile alakalı sorun, merkezi uygulamanın düşük hesap verilebilirlik ve yüksek nakit ödemeleri aracılığıyle kurucularını varlıklı etmede yatıyor. Clarence Darrow bu sorunu çözemez.

Şayet temyiz yahut dava kararı çıkarsa Ripple davayı kaybeder.”

Daily Hodl haberine nazaran Palley, Ripple’ın davayı kazanıp SEC ile uzlaşacağına kuşkuyla bakıyor:

“Bu bir iddia. Lakin yanılabilirim, kendimi korumak zorundayım zira avukatım. Ripple kaybedecek. Garlinghouse ve Larsen kaybedecek. Davayı düşürmek için uğraşacaklar ancak kimse onları dinlemeyecek. Biraz incelenecekler ve söz verecekler. Haciz süreçleri için kanıt toplayacaklar. Yargılamanın tekrarı için uğraşacaklar ve yeniden kaybedecekler.

Şayet sempatik bir yargıç davayı okuyup menkul değer  olmadığına ikna olmazsa direkT davayı kaybedecekler. Davayı kaybedecekler ve uzlaşacaklar.”

Avukata nazaran SEC ve Ripple büyük ihtimalle uzlaşamayacak.

22 Şubat’ta, dava ile alakalı ön duruşma gerçekleşecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir