Son 24 Saatte %100 Yükselen Kripto Para Ünitesi Dodo (DODO) Nedir, Ne İşe Fayda?

Dodo (DODO) son 24 saatte %100 oranında artış yaşadı. Kripto para ünitesi gün içinde tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 4.57 dolara ulaştı.

DODO Nedir?

DODO, herkese platform içi likidite sağlamayı hedefleyen bir projedir. Dodo’nun kripto parası olan DODO, yatırımcılara düşük maliyetle aşikâr menkul değerlerin alınmasını sağlar.

DODO, eşsiz proaktif piyasa yapan (PMM) algoritması, otomatik piyasa yapıcılardan (AMM) daha uygun likidite ve fiyat istikrarı sunmayı amaçlayan Çin merkezli bir merkezi olmayan finans (DeFi) protokolü ve zincir üstü likidite sağlayıcısıdır.

PMM fiyatlandırma sistemi, varlıklar için son derece hakikat piyasa fiyatları toplamak için oracle’ları kullanır. Akabinde, likidite sağlayıcılarının (LP) portföylerini istikrara kavuşturmak, fiyat düşüşünü azaltmak ve arbitraj ticaretine ödül olarak müsaade vererek süreksiz ziyanı ortadan kaldırmak için bu fiyatlara yakın kâfi likidite sağlar.

DODO ayrıyeten, ihraççıların sırf kendi tokenlerini yatırmasını gerektiren Birinci DODO Teklifi (IDO) aracılığıyla fiyatsız bir ICO listelemesine sahip yeni kripto projelerine de hitap ediyor.

DODO’nun akıllı kontratı, Ethereum ağında bir ERC20 token’ı olarak çalışıyor.

DODO Ne İşe Fayda?

Likidite Protokolü

Dodo protokolü, proaktif piyasa yapan (PMM) algoritması kullanarak sermayenin verimli bir biçimde kullanılmasını sağlar.

Kontrat Tarafından Sağlanan Likidite

DODO’nun kontratlar tarafından sağlanan likiditesinin özelliği, merkezi borsaların likidite sağlama özelliğiyle muadildir.

Fiyat Keşfi

DODO’nun giriş maliyetlerinin düşüklüğü ve zahmetsiz token dağıtımı özellikleri, kârın düşük hacimli süreçlerden alınmasına imkan tanıyor.

Sık Sorulan Sorular

PMM Nedir?

PMM, ileri fiyatlama formülü ile birlikte kontrat tarafından likidite sağlayan algoritmadır. Yatırımcılara daha az fırsat kaçırma imkanı sağlar.

Süreksiz Kayıp Var Mı?

DODO platformundaki kayıplar, otomatik piyasa yapıcılarla (AMM) karşılaştırıldığı vakit daha az. Platformda menkul değerlerin yine dağıtımından kayıplar oluşmuyor.  Ama yatırımcıların piyasa ve envanter risklerine dikkat etmeleri gerekiyor.

Token Yatırmam Gerekli Mi?

Hayır, zira DODO her ölçü için likidite sağlıyor. Yalnızca elinizdekileri yatırırsınız. Tek bir hesap sayesinde yatırımcılar piyasa imal şartlarını oluşturabilir.

DODO’yu (DODO) Nereden Satın Alabilirsiniz?

DODO MXC.com, L Bank ve BiKi, Gate.io ve ayrıyeten 1Inch,Uniswap V2, Mooniswap ve Dodo üzere merkezi olmayan borsalarda (DEX) süreç görüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir