Robinhood, Dogecoin (DOGE) de Dahil Kripto Para Yatırma ve Çekme Süreçlerine Müsaade Verecek

Çevrimiçi ticaret uygulaması Robinhood, Dogecoin (DOGE) de dahil olmak üzere kripto para ünitelerini çekme ve yatırma süreçlerinin sağlanmasını planladığını söylüyor. Bu vakte kadar yalnızca alım satım süreci gerçekleştirilebiliyordu.

Çarşamba günü atılan bir tweet’te, uygulama sağlayıcısı ekstra fonksiyonelliği sağlamayı “tamamen amaçladığını” söyledi lakin ne vakit etkinleştirilebileceğine dair tarih belirtilmedi. Şu anda trader’lar, dayanak sayfasına nazaran uygulama içinde sırf alım satım yapabilirler.

Tweet, Bloomberg’in Robinhood’ın dünyanın en büyük Dogecoin (DOGE) cüzdanının sahibi olduğunu argüman eden bir makale yayınlamasından bir saat evvel geldi. Robinhood tweet’te “şu anda kripto para biriminlerine yatırım yapmadığını yahut rastgele bir müşterinin kripto para ünitesini kendi çıkarına kullanmadığını” belirtti.

Tanınan taşınabilir ticaret platformu, geçtiğimiz ay, kullanıcılarının kripto para üniteleri ve GameStop payı de dahil olmak üzere birtakım değişken menkul değerler satın alma marifetlerini sınırladıktan sonra son vakitlerde büyük tenkit almıştı. Robinhood, daha sonra birincil neden olarak “olağanüstü piyasa koşullarını” gösterdi.

Şirket, dalgalı devirde acil durum fonunda 3,4 milyar dolar topladı. Daha evvel bildirildiği gibi “kripto para için anında satın alma gücünü sınırlama” kararı, kullanıcıların satın alımları için yerleşik fonları kullanmaya başvurmaları gerektiği manasına geliyordu.

Robinhood CEO’su Vlad Tenev, Reddit ticaret kümesi r/WallStreetBets tarafından yönetilen GameStop pump’ı sırasında neler olduğu konusunda Perşembe günü Kongre önünde tabir vermeye hazırlanıyor. Tenev, şirketinin “geçmişte borsaya erişemeyen birçok yatırımcıya kapıyı açan özellikler sunduğunu” söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir