Hava Yolu Şirketi: Biletlerin %19’u Bitcoin (BTC) ile Satın Alınıyor

Önder kripto para ünitesi Bitcoin (BTC), uzun bir yol kat etti. Artık insanların pizza almak için BTC’leri kullandığı günler geride kaldı. İngiltere merkezli bir özel hava yolu şirketi olan PrivateFly, biletlerinin %19’unun Bitcoin ile satın alındığını açıkladı.

Hava yolu şirketi, yıllık gelirinin %19’unu Bitcoin ile satın alınan biletler aracılığıyla elde ediyor. Şirket, evvelki periyotlarda Bitcoin ile satın almaların hayli sonlu olduğunu söylerken, bilhassa son iki ayda daha fazla müşterinin Bitcoin’i bir ödemi tekniği olarak tercih ettiğini belirtiyor.

Şirket, Bitcoin ile ödeme almaya 2014 yılında başladı. Şirketin bu atılımı onu, Bitcoin ile ödeme kabul eden birinci özel hava yolu şirketlerinden biri haline getirdi.

CEO Adam Twidell, BTC ile ödeme yapan birtakım müşterilerin yararlarını realize etmek istediğini, kimilerinin ise gelecekte artacağı umuduyla kripto paralarını saklamayı planladığını söyledi. Ayrıyeten şunları ekledi:

“Bize üye olarak Bitcoin bakiyelerini nakit paraya dönüştürebilmelerinin yanı sıra, artık hesap bakiyelerinin Bitcoin’de kalmasına müsaade veren bir üyelik programı sunuyoruz.”

Şirketin internet sitesinde yer alan bilgiye nazaran, müşteriler BTC’lerini Bitcoin Jet Hesabı’na yatırabiliyor. Daha sonra bilet satın almak istediklerinde ise, yeni kur üzerinden bir fiyatlandırma yapılıyor.

PrivateFly’ın yanı sıra, LOT Polish Airlines, airBaltic ve Japonya merkezli Peach Airlines da Bitcoin ile ödeme kabul ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir