Alman Şirket, Bitcoin’e (BTC) Yatırım Yaptığını Duyurdu

Almanya merkezli SynBiotic SE, kıymet kaybeden Euro’ya karşı korunmak için Bitcoin kullanan birinci esrar odaklı halka açık şirket oldu.

SynBiotic SE, açıklanmayan ölçüde Bitcoin’e yatırım yaptığını duyurudu. Şirket, düşen fiattan korunmayı planladığını söylüyor. Savlara göre Almanya’daki başka halka açık şirketler de Bitcoin’e yatırım yaptı.

Münih merkezli SynBiotic SE, Bitcoin’e yatırım yaparak Euro’nun devalüasyonuna karşı tedbir alacağını duyurdu. Şirket yaptığı açıklamada, kararın fiyat spekülasyonuna değil, düşen fiat para ünitesine karşı korunma planına dayandığını söyledi:

“Bitcoin, klâsik para ünitelerinin tam bir antitezi: hacmi 21 milyon üniteyle sonludur. Kripto para ünitesinin merkezi olmayan tertibi ve blok zincirinin değiştirilmeye karşı muhafazalı olmasıyla birlikte bu hudut garantilidir ve dokunulmazdır.”

Prestiji paranın devalüasyonuna ait telaşları lisana getiren şirket, Bitcoin‘e fiat’tan daha uzun vadeli inanç duyduklarını açıkladı. Euro yahut ABD Doları üzere para ünitelerinin yalnızca merkezileştirilmiş olmayıp birebir vakitte “para arzını ölçülemeyecek formda genişletebilen” siyasetçilerden da etkilendiğini tabir etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir