Kanada, Bir Haftadan Kısa Müddet İçinde İkinci Bitcoin ETF’ini Onayladı

Ontario Menkul Değerler Komitesi, düzenleyicinin benzeri bir esere yeşil ışık yakmasından yalnızca günler sonra, ikinci bir Bitcoin ETF’ini onayladı. 16 Şubat tarihli bir evraka nazaran, Evolve Funds Group Inc. Bitcoin ETF eserini listelemek üzere onay aldı. Eser, EBIT ve EBIT.U ticker’larıyla süreç yapmaya imkan tanıyacak.

Bir The Block haberine nazaran, Evolve Bitcoin ETF’i son onayı aldı ve Toronto Menkul Değerler Borsası’nda (TSX) listelenebilmesinin önü açıldı. Cidel Bank Canada’nın bir yan kuruluşu olan Cidel Trust Company, fonun sorumlusu olarak belirlendi. Gemini da yeniden fonun yardımcı sorumlusu olarak hizmet veriyor.

Evolve, birinci onaylanmış EFT olan Purpose Bitcoin ETF’ye benzeri bir yol izledi. Purpose da Cidel ve Gemini’dan saklama konusunda yardım alıyor ve TSX’te alım satım için koşullu onay almış durumda. Tekrar Purpose ETF’inde olduğu üzere, EY denetçi olarak hizmet veriyor.

Evolve ETF listelendikten sonra, Nisan 2020’de birinci kere listelenen kapalı uçlu bir fon olan Bitcoin Fund da dahil olmak üzere, başka Bitcoin eserleriyle birlikte süreç yapılabilecek.

ABD şimdi bir Bitcoin ETF’ine onay vermedi. Lakin kripto para savunucuları Ontario’un bu atılımlarının, ufuktaki bir onaya işaret ediyor olabileceğini söylüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir