Cardano (ADA) Kurucusu, Bir Altcoin Durumu Bilakis Çevirdiği Dakikada Bitcoin’in (BTC) Öleceğini Söyledi

Cardano kurucusu Charles Hoskinson için Bitcoin (BTC) “tüm kripto para üniteleri ortasında en az gelişmiş olan ve geliştiriciler yenilik yapmazlarsa en sonunda ölecek” dedi.

Bitcoin boğa koşusu kimseyi kayıtsız bırakmadı. Geçtiğimiz haftalarda uzmanlar ortasında en sevilen tartışma oldu. Kimileri Bitcoin’in aya gideceğini düşünüyor ve başkaları Bitcoin’in öleceğine inanıyor. Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, Bitcoin kuşkucuları ortasında.

Reddit’te Cardano’nun resmi alt dizininde paylaşılan bir röportajda Hoskinson, tıpkı fiat para üzere, Bitcoin’in sahip olduğu tek kıymetli şeyin benimsenmesi olduğunu söyledi. Bu nedenle, ona nazaran tek güçlü noktasını kaybettiğinde en sonunda ölecek: Popülerliğini.

“Bitcoin sırf kıymetli olduğu için kıymetlidir. Hiçbir teknolojik avantajı yoktur. Aslında, tüm kripto para üniteleri ortasında en az gelişmiş, en az fütüristik olanıdır. Var olması dışında hiçbir sebebi yoktur.”

Cardano, üçüncü jenerasyon bir blok zinciridir, bu yüzden Hoskinson onun Bitcoin’den daha büyük bir potansiyel pahası olduğunu düşünüyor. Hoskinson için Bitcoin ise birinci jenerasyon bir blok zinciridir. Temelde kripto paraları bir cüzdandan öbür bir cüzdana taşır ve bu kadar.

Ethereum, ikinci kuşak bir blockchain örneğidir. Kıymet göndermeye ek olarak, akıllı mukaveleler, insanların bu süreçleri koşullandırmasına müsaade vererek blok zincirini daha fonksiyonel hale getirir. Öte yandan, üçüncü jenerasyon bir blok zinciri olan Cardano, ikinci jenerasyon blok zincirlerine bir dizi teknoloji ekleyerek ünlü problemleri çözmeye çalışmaktadır. Sonuçta, bu, merkezi olmayan yapısını kaybetmeden ağı ölçeklenebilir, inançlı ve verimli hale getirmelidir.

“Bitcoin Birtakım Gelişmeler Görmeli”

Hoskinson, Bitcoin’in rakipleriyle eşit olması için birtakım kıymetli gelişmeler sağlaması gerektiğini kelamlarına ekledi. Başka bir kripto para ünitesi tarafından durum zıt çevrildiği anda, tekrar inovasyon yapmanın bir yolunu bulamazlarsa, Bitcoin’in öleceğini zira onu komşularının üzerinde tutmak için hiçbir nedenin olmadığını tabir etti.

Hoskinson, röportajda topluluğun ademi merkeziyetçi tabiatının ve yönelim eksikliğinin geliştiricilerin çok fazla vakit kaybetmesine neden olduğunu söylüyor. Hoskinson, gelecekte anahtar olabilecek hususlara da değindi. Onun bakış açısına nazaran, geliştiriciler ortasında fikir birliği eksikliği, ağın yine yapılandırılması, blok zincirinin idaresi ve gibisi tartışılmayan hususlar üzere gelecekteki hususlar ortaya çıkacağı vakit meselelere yol açabilir.

Bu problemleri çözmek için blockchain, Hoskinson’ın bakış açısına nazaran Satoshi Nakamoto’nun tasavvur edemeyeceği bir yönetişim sistemine gereksinim duyar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir