Bitcoin (BTC) Fiyat Gayesini 100.000 Dolar Olarak Açıklayan Ünlü Fon Yöneticisi Tarih Verdi

Önde gelen yatırım firması SkyBridge Capital’ın kurucusu Anthony Scaramucci, Bitcoin’in mevcut döngüde çok daha fazla yükselebileceğini söyledi.

Yahoo Finance ile yaptığı yeni bir röportajda Scaramucci, Bitcoin’in 100.000 doları kolay kolay aşabileceğini belirtti. Eski Beyaz Saray Bağlantı Yöneticisi, önümüzdeki 12 ayda dolar arzının muhtemelen %40 artacağınını ve böylelikle süregelen nakdî paha kaybının Bitcoin’i cazip bir paha deposu haline getireceğini savunuyor.

Makroekonomik yer göz önüne alındığında, BTC’nin Şubat 2022’ye kadar 100.000 dolara ulaşabileceğini söylüyor:

“Üretimde ve para arzımızda altı ay öncesine nazaran %23.6 daha fazla dolara sahibiz. Ve 1.9 trilyon dolarlık teşvik paketini hakikaten tahlil ederseniz, büyük olasılıkla %17 daha fazla üretim elde edersiniz. Yani 12 aylık bir müddet içinde, %40 daha fazla dolara yahut %40 daha fazla prestiji paraya sahip olacaksınız. Ve şayet banka hesabınızdaki dolarlara bakıyorsanız bu uygun üzere görünebilir, bir dakika, bu kurumsal bir duruş için gereksinim olan bir paha deposu olmayabilir. Ve artık Metcalfe Maddesine nazaran büsbütün sağlam bir biçimde ölçeklenen, genişleyen bir para ağı olan Bitcoin var. Kendi kendinize şöyle diyebilirsiniz, tamam dolar olarak kıymet kaybediyorum fakat Bitcoin’de mutlaka paha kaybetmiyorum.”

Scaramucci, paranın kıymetinin düşürülmesinin yanı sıra, Bitcoin’in dijital tabiatı ve kullanıcı büyümesinin onu şirketler için daha cazip hale getirdiğini ekliyor:

“Bence şu anda CFO’lar için ikilem olan, bu dolar üretimini, bu dolar artışını izliyor olmaları. Kendi kendilerine diyorlar ki, ‘Tamam tahminen bundan biraz almam gerekiyor.’ Çok esnek, likit bir halde süreç görüyor, bir milisaniyede süreç görüyor ve ölçekleniyor. Bugün 100 milyondan fazla insan Bitcoin kullanıyor. Büyük ihtimalle beş yıl içinde bir milyar insan bunu kullanıyor olacak.”

Firmaların ve kurumsal yatırımcıların başkan kripto para ünitesine giderek daha fazla yatırım yaptıklarını görünce şaşırmadığını tabir ediyor:

“… Piyasadaki bilgi, Bitcoin’i bilançolarına eklemeyi düşünen birçok şirket olduğu. Ve BlackRock üzere kurumsal yatırımcılar var. BlackRock, geçtiğimiz ay daha büyük yatırım fonlarından kimilerinde Bitcoin satın almaya ve Bitcoin vadeli süreçlerini satın almaya onay verdiklerinin sinyalini çoktan vermişti.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir