Sweatcoin Nedir? Yürüdükçe Para Kazandıran Uygulama Sweatcoin

Sweatcoin, dünyanın en çok indirilen uygulamaları ortasında yer alıyor. Siz adım attıkça Sweatcoin kazanmanıza imkan sağlayan uygulama Dünya Sıhhat Örgütü, Amazon, Apple, Steam, Skate, Samsung üzere dünyanın en büyük kurum ve kuruluşlarının takviyesini ardına almayı başardı. Sweatcoin sağlıklı ömür için yürüyüş yapmayı destekliyor.

2021 yılında kripto para piyasasına giriş yapmayı hedefleyen uygulama, büsbütün fiyatsız. Sweatcoin platformunda 3 farklı yolla para kazanabilirsiniz. Bunlar şu halde:

  1. Yürüyüş yaparak
  2. Reklam izleyerek
  3. Arkadaşlarınızı davet ederek

Sweatcoin Nedir?

Online spor uygulaması olan Sweatcoin, attığınız adım sayısını kaydederek her 1,000 adımda ‘Sweatcoin’ olarak ödeme yapar. Lakin elde ettiğiniz Sweatcoin’ler yalnızca uygulama içi eser, deneyim ve hizmet alımı için kullanabilirsiniz.

Tekliflerin günlük olarak değiştiği piyasada, sıhhat uygulamalarından son teknoloji eserlere kadar Sweatcoin’le anlaşmış firmalardan alabilirsiniz. İsterseniz, elinizdeki tüm Sweatcoinleri vakıfların açtığı kitlesel fonlama kampanyalarına bağışlayabilirsiniz.

Evvelden yalnızca dışarıdaki adımlarınızı ölçen Sweatcoin, 2019’dan beri tüm adımlarınızı ölçüyor.

Sweatcoin Uygulaması Nasıl Kurulur?

Öncelikle Sweatcoin resmi uygulamasını indirin. İsminizi soyadınızı hakikat bir biçimde yazdığınızdan emin olun çünkü harf yanılgısı yaparsanız ödeme alamazsınız. Uygulamaya tercihleriniz dahilinde pozisyon servislerine erişim müsaadesi verdikten sonra telefon numaranızı da doğrulamanız gerekecek. Akabinde e-posta adresinizi de dikkatli bir halde girdikten sonra hazırsınız. Sweatcoin uygulaması aracılığıyla adım atarak Sweatcoin kazanabilirsiniz.

Sweatcoin Nasıl Çalışıyor?

Android ve iOS üzerinde çalışan Sweatcoin, her iki işletim sistemininin uygulama mağazalarından telefon ve akıllı saatlere yüklenebilir. Uygulamayı yükledikten sonra, isminizi, telefonunuzu, e-mail adresinizi yazmanızı ve GPS’inizi açmanızı ister. Sweatcoin firmasına nazaran GPS’in açılmasının istenmesindeki gaye, dışarıda attığınız adımların sayılması ve sistemin berbata kullanımını engellemek içindir. Ancak merak etmeyin zira Sweatcoin, internet sitesinde kullanıcı datalarının satılmayacağı yazıyor.

Uygulamada gerekli adımları gerçekleştirdiğiniz vakit, ivmeölçer ve GPS sizin adımlarınızı ölçer. Şu an 1,000 adım için 0,95 Sweatcoin ödeme yapıyor (ama kazandığınız Sweatcoinlerden %5 kurul alınır).

Sweatcoin Yüklenebilir Mi?

1-Sweatcoinler Kolay Kolay Gelmiyor

Sweatcoin’leri toplamak gözüktüğü kadar kolay değil. Ne kadar dışarıda spor yaparsanız yapın, elde ettiğiniz Sweatcoin’lerin sayısı gayretinize oranla çok az kazanıyorsunuz. Şayet şu anki oranlara bakarsanız, son teknoloji eserleri almak sizin için çok uzun sürebilir ve aldığınız vakit çok daha yeterli modeller piyasaya çıkmış olacak.

Üstüne, kazanacağınız Sweatcoin’lerin sonu var. Örnek verecek olursak, uygulamanın fiyatsız versiyonununda günlük 5 Sweatcoin kazanabilirsiniz. Şayet daha fazla kazanmak istiyorsanız, üyeliğinizi yenilemeniz lazım. Yani, tekrar fiyatı Sweatcoin üzerinden ödeyeceksiniz.

2-Telefon Bataryanız İçin Makus Olabilir

Sweatcoin, adımlarınızı takip etmek için uygulamalarda art planda çalıştığı için telefon bataryasını süratlice bitirir. Şu an Sweatcoin sorunu çözmek için uğraşıyor. Lakin tahlil bulunana kadar kullanıcılara telefonlarını tasarruf modunda çalıştırmalarını önerdi. İsterseniz uygulamayı açmayı unutabilirsiniz lakin adımlarınızın tamamı sayılmaz.

3-Motivasyon, Takıntıya Dönüşebilir

Sweatcoin, sıhhat başta olmak üzere hayatınızda muhakkak adımlarda takıntılı olmanızı sağlar. Bilhassa Sweatcoin kullananlar, dışarıda daha çok spor yaptıkları ve bunun sonucu olarak Sweatcoinlerini artırdıklarını söylediler. Hatta birtakım kullanıcılar, daha çok Sweatcoin kazanmak için konuta gidiş yolunu uzattı.

Bu trend, araştırmalar tarafından kanıtlandı. Fitbit’in 2015 yılında 200 bayan üzerinden yaptığı çalışmaya nazaran, bayanların karar verme süreçlerine kayda kıymet tesiri oldu. Çalışmaya nazaran bayanların %95’i haftalık antrenmanlarını artırırken, %91’i konuta giden yolu uzattı ve son olarak iştirakçilerin %56’sı amaçlarına daha fazla ulaşmak için yürüme suratlarını kayda bedel ölçüde artırdı.

Bahsettiğimiz sonuçlar sizleri uygulamayı yüklemek için olumlu bir teşvik oluştururken, olumsuz taraflarını da eklemekte yarar var. Tıpkı çalışma, iştirakçilerin %79’unun günlük maksatlara ulaşmak için baskı altında hissettirirken, %59’u Fitbit’in günlük faaliyetlerini denetim ettiğini düşünüyor. Ayrıyeten, iştirakçilerin %30’u aygıtı taktıkları anda kendilerini hatalı hissettirdi.

Sweatcoin Ne İşe Fayda?

İngiliz Spor Hekimliği Dergisi’yle birlikte yapılan çalışmaya nazaran, Sweatcoin kullanıcıları, olağan kullanıcılara nazaran spor aktivitelerinde %20 arttı. Ayrıyeten değişimlerin daha kalıcı olduğu ve insanları motive etmede başarılı olduğu ortaya çıktı. İsterseniz çalışmanın ayrıntılarına buradan ulaşabilirsiniz.

Sweatcoin Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bisiklet binerek yahut yüzerek Sweatcoin kazanabilir miyim?

Bu sorunun yanıtı hayır. Sweatcoin uygulaması yalnızca adım takibi yaptığından bisiklete binmek yahut yüzmek aktivite takibi kapsamında kabul edilmiyor.

Sweatcoin’in dezavantajları neler?

Uygulama art planda güç tükettiğinden telefonunuzun şarjı süratli bir biçimde tükenebilir, uzun vadede bataryanızın sıhhati bundan olumsuz etkilenebilir.

SweatCoin ile ilgili en son gelişmeleri nasıl takip edebilirim?

Kelam konusu kripto paralar olunca günlük haberlerin, yaklaşan aktifliklerin ve sıcak gelişmelerin takibi çok değerli. Sweatcoin haberleri, sıcak gelişmeleri, yaklaşan aktiflikleri ve çok daha fazlasını Coinkolik.com’dan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir