Coinbase, Ethereum (ETH) 2.0 Stake’i İçin Bekleme Listesini Açtı

Bitcoin ve kripto para borsası Coinbase, Ethereum 2.0 staking için bekleme listesini açtı.

CoinDesk’in haberine nazaran, Coinbase müşterileri artık Beacon Chain akıllı kontratından ETH 2.0 staking için yararlanabilecek.

En son yenileme, proof of work’ten proof of stake’e gidecek köprü fonksiyonu görüyor. Olağanda 32 ETH sahibi olmanız gerekirken, Coinbase kullanıcıları hesaplarındaki Ethereum’ları stake ettirebilir.

Coinbase Perakende eser yöneticisi Rhea Kaw, CoinDesk’e kullanıcıların stake ettiği ETH ölçüsünün %7.5’e kadar getiri sağlayabileceğini söyledi. Ancak getiriler Ethereum’un değişkenliğine bağlı:

“Hizmet karşılığı olarak, Coinbase tüm mükafatların %25’ini komite olarak alıyor.”

Ethereum staking seçeneğiyle birlikte, Coinbase Algorand (ALGO), Cosmos (ATOM) ve Tezos (TZX) token’larına da staking seçeneğini getirdi.

Coinbase’ten sonra Kraken, müşteriler ismine Ethereum’ları stake ettiriyor. Tıpkı anda MyEtherWallet da stakingi destekliyor.

Ethereum’un Büyük Adımı: Ethereum 2.0

Ethereum’un yeni dizaynının ardındaki sistem Beacon Chain, aralık ayında oluşturuldu. Platformda pay sahibi olmak için, kullanıcılar tüm ETH’lerini ETH2 (Beacon Chain ETH, ya da ETH) olarak yatırmaları lazım.

Beacon Chain’e yatırıldıktan sonra, ETH’ler aşikâr bir müddet çekilemez. Kaw’a nazaran şu an ETH’ler çekilemese de Coinbase bu özelliğin getirilmesi için uğraşıyor.

“Tüm ETH’ler stake ettirildikten sonra ETH2’ye geçecek.”

Şu ana kadar 5.5 milyar dolarlık ETH Beacon Chain’de kilitlendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir