Teori: Satoshi Nakamoto Bitcoin (BTC) Servetine Ulaşılması İçin İpuçları Bıraktı

Popülerlik kazanan yeni bir kripto para teorisine nazaran gizemli Bitcoin yaratıcısı Satoshi Nakomoto, milyarlarca kıymetinde olduğu varsayım edilen Bitcoin (BTC) servetinin kilidini açmak için bir dizi ipucu bıraktı.

Bitcointalk’ta yayınlanan bir dizi yeni gönderiye nazaran, trader’lar Nakamoto’nun özel anahtarlarının keşfedilmesine yol açabilecek ipuçlarını aramaya başladı. Trader’lar Bitcoin’in birinci günlerinde çıkarılan yüz binlerce BTC’nin kilidini açmanın hayalini kuruyor.

Teori Sergio Demian Lerner’in 2013 yılında yayınlanan, Bitcoin’in anonim kurucusu tarafından çıkarılan bloklarda istatistiksel bir dengesizlik olduğunu gösteren araştırmasına dayanmakta. Lerner, tek tip olmayan dağıtımın, gerisinde bir bildiri bırakmak için Satoshi tarafından hedefe yönelik bir yaratım olabileceğini iddia etmişti. Lerner, şunları söylemişti:

“Satoshi, parmak iziyle bir bildiri bıraktı. Uzak bir gelecekte fark etmemiz için bir ileti.”

Bitcointalk trader’ları, Satoshi’nin erken blok ödüllerinin rastgele madencilik oluşturmadığını, bunun yerine onun Bitcoin servetinin özel anahtarları için bir yol haritası oluşturabileceğini savunarak teoriyi daha da ileri götürdüler.

Doğruysa, ipuçları, Satoshi’nin bugünün fiyatıyla 34 milyar dolardan fazla bedele sahip varsayımı 750.000 BTC’yi içeren cüzdanların kilidini açacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir