Elon Musk Dogecoin (DOGE) Balinalarının Satışlarını Destekleyeceğini Söyledi!

Tesla CEO’su Elon Musk, Dogecoin (DOGE) hakkında, Twitter’dan değerli bir açıklamada bulundu. Musk, en son attığı tweet’inde elinde büyük ölçülerde Dogecoin tutanlara seslendi. Musk, kripto para ünitesindeki servet dağılımını eleştirdi.

Musk, şu tabirleri kullandı:

“Büyük Dogecoin sahipleri coin’lerinin birçoklarını satarsa, tam takviyemi alacak. Bence tek gerçek sorun çok fazla yığılma/yoğunlaşma olması.”

Velhasıl Musk’a nazaran DOGE’da tek gerçek sorun, Dogecoin balinaları. Geçtiğimiz günlerde yaptığımız bir haberde DOGE’ların %27’sinin yalnızca bir bireyde olduğunu vurgulamıştık. Hatta elinde DOGE tutanların birinci 20’si tüm DOGE’ların %50’sine sahip. Musk da bu iletisinde bu mevzuya vurgu yapıyor.

Bir takipçisinin “Bitcoin için de tıpkı şey geçerli. Satoshi‘nin elinde hala 1 milyon Bitcoin var” tabirlerine ise Musk, şu halde yanıt verdi:

“BTC için bu sayı kabul edilebilir. Dogecoin’inki daha yığılmış durumda.”

Novogratz’dan Yanıt Geldi

Elon Musk’ın bu tweet’ini RT’leyen Mike Novogratz ise, şu sözleri kullandı:

“Bir sahibinin tüm DOGE’ların yüzde 27’sine sahip olduğu söylenmişti. Ve birinci 20 ise %50’ye sahip. DOGE aşağıya gerçek ilerliyor.”

Elon Musk’ın bu tweet’inin akabinde DOGE, son 24 saatte %20 oranında düşüş yaşadı. DOGE, yazının yazıldığı sırada 0,0526 dolardan süreç görüyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir