Cardano (ADA) Likidite Madenciliği Binance Smart Chain’de Başlayacak

ADA sahipleri artık Venüs Protokol aracılığıyla likidite madenciliğinden faydalanabilecekler. Venüs Protokol, Cardano’yu platformuna ekleyeceğini ve varlığın teminat olarak kullanılmasına müsaade vereceğini açıkladı. Ethereum’daki DeFi uygulamalarının yüksek pas fiyatları göz önüne alındığında, Venus üzere BSC projeleri son vakitlerde popülerlik kazandı.

Venüs birtakım ADA sahiplerine hitap ederken, öbürleri Cardano’nun kendi DeFi protokolünü beklemeyi seçebilir.

Cardano’nun lokal kripto para ünitesi ADA sahipleri artık Binance Smart Chain üzerinde çalışan Venus Protokol üzerinden likidite madenciliğine erişebilirler.

Cardano Likitide Madenciliği

Venus, 2021 yol haritasında Cardano’nun ADA para ünitesini kendi platformuna ekleyeceğini ve varlığın borçlanma ve borç verme için teminat olarak kullanılmasına müsaade vereceğini duyurdu. ADA ayın başında yükselişe geçti. Bu ralli, Cardano’yu 26 milyar dolardan fazla piyasa kıymetiyle dördüncü en büyük kripto para ünitesi yaptı.

Venus platformunda listelenen öbür önde gelen kripto para üniteleri ortasında çeşitli stablecoin’lerle birlikte ETH, BTC, BCH, BNB, XRP, LINK, DOT ve FIL bulunmaktadır. Venus, geçen yılın Kasım ayındaki birinci lansmanından bu yana süratle genişledi.

Takım, dört ay içinde 18.000 kullanıcı edindiğini ve BSC ekosistemindeki en yüksek kıymetlerden biri olan yaklaşık 2 milyar dolarlık kilitli toplam paha (TVL) olduğunu tez ediyor. Binance’in 2020’de satın aldığı bir bilgi tahlil sitesi olan CoinMarketCap‘e nazaran tüm DEX’ler ortasında en yüksek 24 saatlik hacme sahip.

Venus, Binance Smart Chain (BSC) üzerine inşa edilmiştir. Token takası üzere faaliyetler, epeyce kıymetli bas fiyatları ile bilinen Ethereum’dan çok daha ucuzdur. Yüksek fiyatlar, daha az sermayeye sahip trader’ların DeFi uygulamalarına erişmesini zorlaştırdı.

Liqwid Finance Projesi

Bu ortada, Cardano takımının de Liqwid Finance isimli kendi borç verme ve likidite sağlama protokolü için planları var. Cardano, Shelley’den Goguen Çağı’na ağ geçişini görecek bir güncellemenin kesimi olan Mary hard fork‘unu 3 Şubat’ta muvaffakiyetle tamamladı. Goguen piyasaya sürüldüğünde, Liqwid.Finance ile ilgili birinci çalışma başlayabilir. Gecikme durumunda, Venus Protokol, gelişen DeFi alanına katılmak isteyen ADA sahipleri için en uygun seçenek olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir