JPMorgan’dan Bitcoin (BTC) Açıklaması: Talep Olursa Bitcoin Alım Satımını Destekleriz

Dünyanın kıymetli bankalarından JPMorgan, müşteri talebi olması durumunda Bitcoin (BTC) hizmeti sunacağını söylüyor.

JPMorgan eş lideri ve COO’su Daniel Pinto, müşteri talebi olması durumunda bankacılık devinin Bitcoin alım satımını destekleyeceğini söyledi. Pinto, Cuma günü yayınlanan bir röportajda CNBC’ye verdiği demeçte, şu sözleri kullandı:

“Zamanla farklı varlık yöneticileri ve yatırımcılar tarafından kullanılacak bir varlık sınıfı gelişirse, dahil olmamız gerekecek. Talep şimdi yok lakin bir noktada olacağına eminim.”

Geçtiğimiz ay, JPMorgan’ın dünyanın dört bir yanındaki binlerce trader ve satış işçisi ile bir toplantı düzenlediği ve şirketin ne vakit Bitcoin ile ilgileneceği sorulduğunda Pinto’nun optimist bir hal sergilediği bildirildi.

JPMorgan’dan Pinto, örnek olarak geçen ay dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock’un, daha geniş bir benimsemenin delili manasında iki fonuna uygun bir yatırım olarak Bitcoin vadeli süreçlerini eklemesini gösterdi. Pinto, Bitcoin alım satımının düzenlenmesinin yönetilebilir olacağını söyledi ve gerçekleşmesi durumunda alım satımların incelenmiş müşterileri ve Coinbase dahil saygın borsaları içereceğini de kelamlarına ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir