Bu Altcoin Yalnızca Bir Ayda %1.463 Yükseldi

Merkeziyetsiz borsa (DEX) alanına yeni gelen yatırımcılar, büyük süreç hacimleriyle birlikte geçtiğimiz ay %1.463’e kadar yükselen bir mahallî token’a şahit oluyor.

CoinGecko’ya nazaran 2020’nin sonlarında piyasaya sürülen ve şu anda 444 milyon dolardan fazla günlük süreç hacmiyle üçüncü en büyük DEX olan PancakeSwap (CAKE), tanınan rakibi SushiSwap’i kabaca 25 milyon dolar ile geride bıraktı.

Akıllı mukavele platformu Binance Smart Chain üzerinde çalışan PancakeSwap, yatırımcılara şu anda büyük Ethereum süreç fiyatları ile uğraşan Uniswap’e kıyasla daha ucuz bir alternatif sunuyor.

PancakeSwap Ethereum’da çalışmadığından mahallî ERC-20 varlıklarına erişim sunmuyor, bunun yerine Binance Smart Chain üzerine inşa edilmiş BEP-20 varlıklarını içeriyor.

Kripto para analisti Nicholas Merten, projeden etkilendiğini söylüyor. Lakin yatırımcılara DEX’in astronomik paha artışının bir aldatmaca sonucu olup olmadığını görmek için beklemelerini tavsiye ediyor:

“Burada sahiden olumlu olan şey, PancakeSwap’in Binance Smart Chain ekosistemine hakim olmasıdır. Bu alana daha fazla rekabet geldiğini görmek sahiden hoş, her gün süreç yapan kullanıcılar için çok daha uygun bir şey, bunu söyleyebilirim. Ve dürüst olmalıyım, bu treni katiyen kaçırdım.

Merten ekledi:

“Genel olarak söyleyeceğim tek şey, burada bir abartıya kapılmamak, burada devam edip etmeyeceğini görmek istiyoruz. Daha fazla likiditenin geldiğini görmek istiyoruz. Lakin bilhassa bu durumda, Binance Smart Chain gelişirken bunun şekillendirildiği tek şeyin, potansiyel bir rezerv varlık olarak BNB token’ı için nitekim büyük bir dayanak misyonu görmesi olduğunu söyleyeceğim, tıpkı Ethereum ekosistemi için ETH’nin rezerv varlığı olması üzere.”

CAKE, CoinGecko bilgilerine nazaran, 6.76 dolardan süreç görüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir