Bitcoin (BTC) Bu Hafta 50.000 Dolara Çıkabilir mi? Olasılıklar Yüksek

Bitcoin (BTC) fiyatları, global kurumsal devlerin kripto para ünitesini satın almaktan onu içeren yeni projeleri duyurmaya kadar her şeyi yaptıklarını gören bir hafta içinde birbiri arkasına rekor kırdı.

Tesla, Pazartesi günü Ocak ayında 1,5 milyar dolar bedelinde Bitcoin satın aldığını ve müşterilerine kripto para ünitesini ödeme tekniği olarak kullanarak araçlarını satın alma seçeneği sunmayı planladığını açıkladı. Salı günü, RBC Capital Markets analisti Mitch Steves, Apple’ın Tesla’nın kripto para yatırımını kopyalamak isteyebileceğini söyledi.

Çarşamba günü, kredi kartı devi Mastercard, Bitcoin ve öteki kripto para ünitelerini ödeme ağına getirdiğini duyurdu. Daha sonra Perşembe günü, ABD’nin en eski bankası BNY Mellon, müşterilerinin nakit para, hazine ve başka klasik varlıklar için kullandığı tıpkı platformda kripto para saklama hizmetleri sunacağını açıkladı. Aynı gün PayPal, Venmo uygulaması aracılığıyla kripto para ünitesi hizmetlerini Birleşik Krallık’a genişleteceğini duyurdu.

Bitcoin Fiyatı Aya Ulaşır mı?

Bitcoin pazarındaki optimist gelişmelerin telaşı, fiyatlarını haftalık bazda yüzde 25’ten fazla yükseltti. Cuma günkü Asya seansında olduğu üzere, başkan kripto para ünitesi yeni rekorunu en yüksek düzeyi olarak 48.745 ile garanti altına aldı ve birçok analistin 50.000 dolara yanlışsız genişletilmiş bir üst istikametli hareket öngörmesini sağladı.

Amsterdam’dan bağımsız bir finansal analist/trader olan Michaël van de Poppe, bu haftanın başlarında, “Bitcoin için ATH’yi kırmak [ek olarak] bugün/yarın onun üzerinde kazanmaya, bir sonraki gaye olarak 50.000 dolara hakikat devam edebileceğimiz manasına geliyor” dedi.

Poppe daha sonra, Bitcoin’in 50.000 dolar ve üzerinde devam etmesini sağlamak için 43.500 dolarlık dayanakta tutunması gerektiğini tweetledi. Bu türlü bir durumda kripto para ünitesi daha sonra 62.50 dolara bile ulaşabilir.

50.000 Dolar Ruhsal Bir Pürüz

Dijital varlık borsası LMAX Digital’de kripto para ünitesi stratejisti olan Joel Kruger, Bitcoin’in bir sonraki potansiyel fiyat amacı olarak 50.000 doları seçti ve bunu “psikolojik bir engel” olarak nitelendirdi. BCB Group’un ticaret lideri Mark Warner da bunu kabul etti lakin düzeye yakın yüksek kar elde etme konusunda uyardı, bu da Bitcoin’in bu seviyeyi test ettikten sonra düşmesine neden olabilir.

Klâsik analistler bu hususta coşkulu. Bağımsız bir analist Twitter’da, Bitcoin’in bu noktada düşme talihinin çok düşük olduğunu, hayal bile edilemeyecek bir “Kara Kuğu” olayının meydana gelmeyeceğini belirtti:

“Yatırım için sağa ve sola akan şirketlerle BTC’nin neden tepeye çıkamayacağını göremiyorum. Evvelce biraz aşağı insek de 50 bin dolar kaçınılmaz.”

Bitcoin, yazının yazıldığı sırada 47.390 dolar civarında süreç görüyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir