Beklenen G7 Doruğundan Kripto Paralarla İlgili Bir Sonuç Çıktı mı?

G7 ülkeleri bugün yeni tip koronavirüsün iktisada olan tesirlerini ve dijital vergilendirme konularını görüşmek için toplandı. Tepeden kripto para piyasalarını etkileyecek rastgele bir sonuç çıkmadı.

Bilindiği üzere Japonya Maliye Bakanı’nın evvelki açıklamalarına bakılarak G7 tepesinde kripto para ünitelerinin konuşulacağı düşünülmüştü. Ancak beklenen toplantıda kripto paralar neredeyse hiç konuşulmadı. Kripto paralarla ilişkilendirilebilecek bahis olarak yalnızca dijital vergilendirme konusundan bahsedildi. Dünyanın git gide dijital hale gelmesiyle vergilendirmelerin de zorlaştığı vurgulandı.

Birleşik Krallık Maliye Bakanı Rishi Sunak, bu hususla ilgili çalışmalar yaptıklarını vurguladı. İngiltere Başkanlığı altında birinci G7 Maliye Bakanları ve Merkez Bankası Liderleri toplantısına başkanlık eden Rishi Sunak, önümüzdeki yıl için işlerin korunmasını ve global ekonomik güzelleşmeyi desteklemeyi de içeren önceliklerini belirledi ve vergi konusunda global bir tahlile ulaşmak için çalıştıklarını vurguladı. Tepede iktisadın dijitalleşmesinin yarattığı zorluklar ve dünyanın en savunmasız ülkeleri için gerekli dayanağı sağlama mevzuları konuşuldu.

Teşvik Paketleri Artabilir

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, G7 doruğunda iktisat önderlerine teşvik paketlerini artırmalarını ve Biden idaresinin iklim değişikliğini durdurmak için çok taraflı mutabakatlara açık olduğunu söyledi.

ABD Hazine Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya nazaran, Yellen G7 ülkelerindeki meslektaşlarına süratli ve kalıcı ekonomik toparlanma için teşvik paketlerini artırmaları gerektiğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir