Andrew Yang, New York’u Bitcoin (BTC) Merkezine Dönüştürmek İstiyor

Bitcoin (BTC), Wall Street’i büsbütün ele geçirebilir. New York Belediye Lider adayı Andrew Yang seçilirse, ülkenin finansal merkezini kripto para merkezine çevirecek.

Pekala bu ABD’deki kentlerin Bitcoin standardına geçmesinin başlangıcı mı?

New York’u Bitcoin Merkezine Çevirmeyi Hedefliyor

Pandeminin başından beri, Bitcoin kabulü güzelce arttı. Dijital olmasından öte, nakit için alternatif olması ve kıtlığı en çok dikkat çeken özelliği oldu.

Teşvik paketleri için karşılıksız para basımı, 21 milyon ile hudutlu Bitcoin’i çok pahalı kılıyor. Bu nedenle gelişmiş para ünitesi olarak hedge fonlarının ilgisini çekmeyi başardı.

Kurumsal alımların sonucu Bitcoin fiyatı 48,745 dolara kadar ulaştı. Perakende ve teknoloji firmaları, siyasetçiler üzerinde Bitcoin merkezli geleceğe yanlışsız baskı kuruyor.

Miami, Bitcoin’in rezerv olarak kullanılabilmesi konusuna değinirken, tıpkı vakitte vergileri ve memur maaşlarını Bitcoin ile ödemeye karar verdi. Fakat New York, belediye lider adayı Andrew Yang’e nazaran dünyanın Bitcoin merkezi olabilir.

En son anketlere nazaran Yang’ın, New York ve Wall Street’i Bitcoin merkezine çevirme vizyonu yüksek ihtimalle hayata geçecek. ABD başkanlık adaylığında gelişmekte olan teknolojilere ilgisinden ötürü popülerleşen Yang, Biden’a karşı başkanlık adaylığını kaybetti. Sonradan Yang, tüm siyasi uğraşlarını pandemiden ötürü ağır darbe yiyen New York’ta ağırlaştırdı.

Wall Street’e mesken sahipliği yapan New York, ABD’nin ve dünyanın finansal merkezi olarak biliniyor. Bitcoin’in Wall Street’i ele geçirmesi, kripto paraların geleceğin para piyasası olacağını gösteriyor. Her şeyin merkezinde, şayet New York ve Wall Street’teki herkes kripto para kullanımına teşvik edilirse, Bitcoin’in kabulü durumunda olacaklara ışık tutuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir