Fundstrat Bitcoin (BTC) Fiyat İddiasını Artırdı Fakat Ethereum’a (ETH) Oranla Getiri Yüzdesi Daha Az Olacak

Fundstrat, 2021 Bitcoin (BTC) iddiasını 2,5 kat artırdı. Lakin Ethereum’un (ETH) getiri oranıyla yarışamayacağını açıkladı.

Fundstrat kripto para baş stratejisti David Grider, firmanın Bitcoin fiyat varsayımını 2,5 kat artırdı:

“2021 kripto para raporunda bahsettiğimiz 40,000 dolarlık fiyat varsayımımızı 100,000 dolara çıkardık.”

Firmanın mikro ve makroekonomik gelişmelere nazaran yaptığı kestirimler, Bitcoin’in fiyat varsayımının kurumların ellerinde Bitcoin bulunduramama, zayıflayan dolar ve regülasyonların belirli olmasıyla yapıldı.

Fundstrat’in Ethereum kestiriminde, ETH’nin getiri açısından Bitcoin’i geçmesi bekleniyor. Geçen ay Bloomberg, Fundstrat’in Ethereum fiyat iddianın 10,500 dolar olarak açıklamıştı.

Grider’a nazaran Ethereum, en yeterli risk-kazanç oranına sahip kripto para. Kripto para stratejistine nazaran, blockchain tabanlı kompütasyon cloud tabanlı kompütasyondan daha değerli olacak.

Yahoo Finance’le yaptığı röportaja nazaran, şirketler kripto paralara daha fazla yatırım yapabilir ve enflasyona karşı müdafaa ve tasarruf aracı olarak kullanılabilir.

“Platformlar tarafından çok fazla yarar var. Bu yüzden portföyünüzün bir kısmı kripto paralardan oluşmalı. İster elinizdeki parayı korumak için, isterseniz gelirinizi artırmak için.

Blockchain teknolojisi, yeni tertip modeli çıkarıyor. Bir nevi internet üzere, kullanıcılar ve işletmeler arttıkça kıymet ve yarar artar. Beşerler katılıyor zira sahiden yıkıcı bir yarar var.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir