Amazon Meksika’da Bir “Dijital Para Birimi” Projesi Başlatmaya Hazırlanıyor

E-ticaret devi Amazon, Meksika’da bir “dijital para birimi” projesi başlatmaya hazırlanırken, Amazon’un internet iktisadı üzerindeki tesiri bir sonraki adıma geçecek üzere görünüyor.

Amazon’un bir dizi yeni iş ilanında taslağını çıkardığı, şimdi duyurulmamış proje, yararlı Prime müşterilerini ebediyen Amazon platformuna bağlı tutma gayreti üzere görünüyor.

Amazon’un “yeni ödeme ürünü” ile ilgili bir iş ilanında “Bu eser, müşterilerin Prime Görüntü üzere eser ve/veya hizmetler için alışveriş de dahil olmak üzere çevrimiçi hizmetlerden yararlanabilecekleri, nakit paralarını dijital para ünitesine çevirmelerini sağlayacak” sözleri kullanıldı.

Yayın, Amazon’un Dijital ve Gelişen Ödemeler (DEP) kısmının eseri evvel Meksika’da sunmayı planladığını belirtti. İkinci bir iş ilanı, eserin genel olarak gelişmekte olan pazarlara yönelik olduğunu gösteriyor. Amazon, lansman için işçi oluşturmak üzere “her düzeyde” yazılım geliştirme mühendisleri işe alıyor.

Amazon’un dijital para ünitelerine planlanan yatırımının “Amazon Coins” ile ne kadar ortak noktası olduğu açık değil. Bu 8 yıllık sanal para ünitesi teşebbüsü, sahiplerin web oyunlarında Amazon tarafından verilen nakit parayla süreç yapmasına imkan tanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir