Uzmanlara Nazaran Tesla, Bitcoin (BTC) Ödemelerini Kabul Etmek İçin Kendi Sistemini Oluşturabilir

Uzmanlar Reuters’a, Tesla’nın otomobilleri için Bitcoin (BTC) ile ödeme almayı planlamasından dolayı bu alandaki tüm aracıları ortadan kaldırabileceklerini söyledi.

Pazartesi günü Tesla, Bitcoin’e 1,5 milyar dolar ayırdığını ve ayrıyeten BTC ödemelerini kabul etmeye başlamayı planladığını kamuoyuna açıkladı. Reuters’a nazaran uzmanlar, dev firmanın bu mevzuda rastgele bir aracı istemeyeceğine ve otomobilleri için Bitcoin ödemelerini kabul etmek ve işlemek için kendi sistemini oluşturabileceğine inanıyor.

Tesla, Bitcoin Kullanımını Büyük Ölçüde Genişletecek

Bitcoin, bir değişim aracı yerine daha çok bir yatırım eseri ve bir paha deposu üzere kullanılsa da, geçtiğimiz birkaç yıl içinde birçok büyük marka, müşterilerinin BTC ile mal ve hizmetler için ödeme yapmasını sağladı. Bunların ortasında Starbucks, AT&T ve Microsoft var. Bu ödemeler, BitPay üzere bu ödemeleri işleyen üçüncü taraf uygulamalar aracılığıyla yapılır.

Tesla hakikaten de otomobilleri için Bitcoin ödemelerini kabul etmeye başlarsa, bu coin’leri çabucak satıp satmayacağına karar verecek. Uzmanlar, bu durumda şirketin en azından kripto paraların bir kısmını daha sonraya kadar elinde tutacağına inanıyor.

Reuters detaylar için ulaşmaya çalıştı lakin Tesla bu hususta şimdi bir cevap vermedi. Fakat bir Tesla temsilcisi, BitPay’in şu anda şirketle çalışmadığını paylaştı.

Geçmişte TokenSoft’un CEO’su Borda, Shakepay isimli bir firma aracılığıyla Bitcoin ile bir Tesla arabası satın almayı başardı. Tesla bu mutabakat için onlardan nakit aldı. O vakitten bu yana Bitcoin 400 dolardan 44.000 doların üzerine fırladı ve Borda BTC’yi harcama kararından pişman olduğunu söyledi.

Tesla Kendi BTC Sistemini oluşturabilir

Bir uzman, Reuters’e, Tesla’nın rastgele bir aracının hizmetlerini reddedebileceğini ve Bitcoin ödemelerini işlemek için kendi sistemini yaratabileceğini söyledi. Bu durumda, kazanılan BTC’nin tasfiye edilip edilmeyeceğine yahut depoda tutulup tutulmayacağına karar verebilecektir.

Bu, ödeme devi PayPal’ın bile kripto para ödemelerini çözmek için Paxos Trust Company ile iştirak kurduğu düşünülürse çok değerli bir birinci olacak.

Tesla, aracı kişiyi ortadan kaldırabilir ve idarenin tercih ettiği durumlarda Bitcoin kabul etmek ve ödemeleri tasfiye etmek için kullanılabilecek kendi sürece sistemini oluşturabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir