Bitcoin (BTC) 50.000 Dolara, Teşvik Paketleri, Tesla ve Doların Zayıflığı Sayesinde Ulaşabilir

Bitcoin (BTC) bugün yeni bir ralliyle fiyat rekorunu kırdı. Bitcoin 48,200 doları bulduktan sonra düzeltmeye gitti.

Dün, Bitcoin üç yılın en yüksek artışını 38,871 dolardan 46,750 dolara çıkarak sağlamıştı. Bu hoşnutluk, Asya piyasaları sayesinde 48,200 dolara kadar çıktı. Ama satıcılar Avrupa piyasalarında ufak çaplı düşüşe neden oldular. Tekrar de analistlere nazaran yakın vakitte Bitcoin, 50.000 dolar düzeylerine çıkacak.

Bitcoin Boğası

Bitcoin boğasının gerisinde ABD dolarının durumu bulunuyor. Birinci evvel Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık Bitcoin alımı, Elon Musk’ın dolar tutmanın riskli olduğunu düşündüğünü gösterdi.

Dolardaki ayı piyasası, FED siyasetleri ve ABD Lideri Joe Biden’ın 1,9 trilyon dolarlık teşvik paketini açıklamasından dolayı mevcut. Cuma günü yayınlanmış rapora nazaran, hükumet dayanağının artacağını, bunun sonucu olarak getirilerin artacağından bahsedildi. Messari analisti Ty Young şunları söyledi:

“Bitcoin kısa vadede aralığı oynayabilir, fakat ikinci çeyrekte kendisinden dijital altın olarak bahsedilebilir. Şayet faiz 2023’e kadar düşük olursa.”

Ama ABD’deki süratli ekonomik toparlanma, hükumetin teşvik paketini kısması ve yatırımcıların ABD bonolarına yönelmesi Bitcoin’in kıymetini düşürebilir. Young, şu sözleri kullandı:

 “Bitcoin, menkul değerler alanında kendini baya gösterdi. Bu da kripto para süreçlerinin klasik piyasalardaki üzere olmasını sağlıyor.”

Ayrıyeten, açıklamalarında daha fazla hedge fonunun Bitcoin tabanlı hizmetler sağlayabileceğinden bahsetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir