OCC Eski Lideri: Tesla’nın Bitcoin (BTC) Satın Alması Korkutucu Bir Haber

Eski ABD Para Ünitesi Denetleyici Ofisi (OCC) Lideri Brian Brooks, global para ünitelerinin pahasının düşmesi ve Tesla ve MicroStrategy üzere şirketlerin Bitcoin’e yatırım yapmasının neden dünyanın geri kalanı için sorun yaratabileceğini açıkladı.

Pazartesi günü CoinDesk’e yaptığı açıklamada Brooks, Tesla’nın Bitcoin satın almasını kıymetlendirdi. Geçen ay OCC’den ayrılan Brooks, “Bitcoin’e yatırım yapan beşerler için bu heyecan verici bir haber” dedi. “Dünyanın geri kalanı için ise, aslında biraz korkutucu bir haber” formunda konuştu. Bu haberin akabinde Bitcoin, tüm vakitlerin en yüksek düzeyini tekrar belirledi.

Eski lider, salgının başlangıcından bu yana ABD para arzının %25 arttığını ve önümüzdeki birkaç gün içinde gerçekleşecek teşvik primleri ile bunun bir yıl öncesine kıyasla %40 artacağını belirtti. “Bu çılgınlık değil mi?” diye soran Brooks şunları kaydetti:

“Enflasyonun çalışma formu, ne kadar çok varlığa sahip olursanız o kadar az bedelli olur. Bu, neden birçok kurumun hazinesinde Bitcoin bulundurmak istediğini açıklayabilir, zira potansiyel olarak uzun vadede çok daha istikrarlı bir kıymet kaynağıdır.”

Bir sonraki atağı hakkında yorum yapmayan Brooks, alanda kalmayı umduğunu belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir