Kripto Para Borsası Binance, Forbes’a Açtığı Davadan Vazgeçti

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, Forbes Media LLC’ye karşı açtığı hakaret davasından vazgeçti.

Borsa, Kasım ayında, muhabir Michael del Castillo ve katkıda bulunan Jason Brett’in bir haberinin yanlış tezlerde bulunduğunu söz ederek, asırlık kuruluşa karşı dava açmıştı. Binance, Forbes’in tazminat ödemesini ve makaleyi kaldırmasını istedi. Lakin Coindesk’in haberine nazaran 4 Şubat 2021 tarihli bir evrakta, önyargısız bir halde istekli olarak davadan vazgeçeceğini söyledi (yani, daha sonra birebir münasebetlerle öteki bir dava açmakta özgür olduğunu belirterek).

Yeni dokümanda, Binance’in neden davadan geri çekildiğine dair bir bilgi bulunmuyor.

Davanın merkezinde, kelamda “Tai Chi” evrakıyla ilgili bir kıssa vardı. Forbes tarafından elde edilen slayt sunumunda, Binance’in ülkedeki işleri yürütmek ve karı ana firmaya geri göndermek için ABD merkezli bir kuruluşu kullanarak ABD düzenlemelerini atlamasına yardımcı olacak bir planı olduğu argüman ediliyordu. Daha çok CZ olarak anılan Binance CEO’su Changpeng Zhao, firmasının şu anda merkezinin bulunduğu yer hakkındaki soruları cevaplamayı tekraren reddetti.

Binance’in davadaki avukatlarından biri ise Charles Harder’di. Harder, güreşçi Hulk Hogan’ı Gawker web sitesine karşı açtığı davada temsil etmesi ve sonuçta bu medya kuruluşunun iflasına yol açmasıyla bilinir.

Forbes Baş Bağlantı Sorumlusu Matthew Hutchinson yaptığı açıklamada, “O vakit da söylediğimiz ve artık de tekrarladığımız üzere, kapsamlı haberciliğimizin büsbütün arkasındayız” sözlerini kullandı.

Binance şimdi bahisle alakalı olarak bir açıklamada bulunmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir