Ethereum (ETH) Sessiz Sedasız Tüm Vakitlerin En Yüksek Düzeyine Çıktı

Ethereum (ETH), Bitcoin’in (BTC) performansına takip etti ve rekorunu tazeledi.

Şu an Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık Bitcoin satın alımı konuşulurken Ethereum 1775 dolardan süreç gördü. Bitcoin ise bugün Tesla haberlerinden sonra 43,982 dolara kadar çıktı.

Önder altcoin Ethereum, CoinMarketCap datalarına nazaran yazının yazıldığı sırada 1707 dolardan süreç görüyordu. Bilgilere nazaran ETH, son 24 saatte %10, son 7 günde ise %30 oranında artış yaşadı. Kripto para ünitesi gün içerisinde bir de yeni ATH belirledi: 1775 dolar.

Bitcoin piyasa hissesini %63.01 düzeyine gerileyene kadar üç puan arttırdı. Ethereum ise en büyük kripto paranın piyasa hissesini ocak ortasından beri ele geçiriyordu. Bu iki büyük kripto para, piyasanın %75’ini ele geçirmişlerdi.

CME, Ethereum İçin Süreç Yapma İmkanı Sağladı

CME, bugün ABD piyasalarında Ethereum vadeli süreç kontratlarını başlattı. Kurumsal yatırımcılar, en büyük ikinci kripto para üzerinden alım satım yapabilecek. CME Bitcoin future süreçleri evvelki boğa piyasasını tetikledi. Ancak BTC’nin daha sonra önemli bir düşüş yaşamasına neden oldu. DeFi Alliance’tan Diao Wang, Ethereum’un yazgısının Bitcoin ile tıpkı olamayacağını söyledi.

Ethereum hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Ethereum daha uygun getiri sağlayacak mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir