CoinShares CSO’su Meltem Demirörs: Bitcoin (BTC) Bulundurmama Kurumlar İçin Çok Riskli

CoinShares stratejiden sorumlu genel müdür yardımcısı Meltem Demirörs, kurumların portföylerinde Bitcoin (BTC) bulundurmamasının riskli olduğunu açıkladı.

CoinShares CSO’su Demirörs, CNBC’deki röportajında Bitcoin boğa piyasasının süreksiz olduğunu ve düzenleyicilerin kripto paralara karşı sert tedbirler alacağını söyledi:

“Janet Yellen açıklamalarını Bitcoin sanayisi için anlaşılması güç bir üslupla kaleme aldı. Bana nazaran Bitcoin düzenlemeleri konusunda yanlış anlaşılma var. Biz ise uyumluluk konusu üzerinde çok fazla vakit harcıyoruz. Yeniden de 2020 yılına bakıldığında Bitcoin bulundurmamak anlaşılabilirdi. Fakat 2021’den sonra Bitcoin’in portföyünüzde olmaması çok riskli.

Yalnızca yatırımcılar için değil, şirketler için de bahsediyorum. MicroStrategy portföyündeki Bitcoin oranını arttırıyor. Alım yapmaya başladıklarından beri rezervlerini ikiye katladı. Hatta devletler de Bitcoin’in dünya iktisadına tesirini ciddiye almaya başladı.”

Demirörs Bitcoin boğa piyasasının çoğunlukla kurumlar tarafından desteklendiğini, küçük yatırımcıların ise daha küçük kripto paralar ile ilgilendiğini açıkladı:

“Bitcoin’e ilginin birçok kurumlar üzerinden geliyor. Trendlere baktığımızda, birçok kurumsal olan müşterilerimiz halka açık borsalardan Bitcoin alımı gerçekleştiriyor. Evvelce küçük alımlar vardı lakin 2017’ye göre çok daha az.”

Demirörs, son olarak Dogecoin (DOGE) hakkında da açıklama yaptı:

“Dogecoin (DOGE) ve başka küçük coinlerde küçük süreç hacminin arttığını görebiliyoruz. Bilhassa Gamestop ve AMC’ye bakınca bu trendi görebiliriz. Bitcoin’e bakınca ise tam zıddından bahsetmek mümkün. Ray Dailo, Black Rock’ın portföyüne Bitcoin olduğunu söylüyor, Guggenheim da birebir davranışı sergiliyor. Şu an tüm büyük firmalar Bitcoin ile ilgileniyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir