Haftanın En Çok Kazandıran Kripto Paraları (1 Şubat-7 Şubat)

Investing.com bilgilerine nazaran, piyasa kıymeti açısından birinci 25 kripto paranın ele alındığı “Haftanın En Çok Kazandıran Kripto Paraları” serimizde bu haftanın en çok kazandıran kripto parası %133.08 oranında kıymet artışı ile Dogecoin (DOGE) oldu. DOGE, yazının yazıldığı anda 0,0716 dolardan süreç görüyordu. Dogecoin’in yükselişinin nedeni Tesla CEO’su Elon Musk’ın art geriye attığı tweet’ler oldu.

DOGE’un akabinde ikinci kazandıran kripto para ise %82.53 oranla Cardano (ADA) oldu. ADA bilhassa son 24 saatte değerli bir çıkış yaşadı ve %15 oranında yükseldi. ADA’yı ise %60.23 oranıyla Maker (MKR) takip ediyor. Maker da yatırımcıların ve analistlerin son zamanlardaki favori token’larından birisi oldu.

Listemizin bir sonraki kripto parası ise Cosmos (ATOM). Altcoin‘lerin yükselişiyle birlikte bir çıkış yakalayan kripto para ünitesi son 7 günde %57.95 oranında kıymet kazandı.

Listemizin beşinci sırasında ise son günlerin yıldızı Binance Coin (BNB) var. Kripto para ünitesi son 1 hafta içerisinde yatırımcısına değerli bir çıkar sağladı. BNB, art geriye yeni yüksek düzeyler belirleyerek son 7 günde %52.56 oranında paha kazandı. Bu hafta piyasalar genel olarak düzgün bir durumdaydı ancak bugün düşüşler meydana gelmeye başladı.

Listenin devamını aşağıdaki görsel üzerinden inceleyebilirsiniz:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir